YÖNETİM KURULU BAŞKAN YRD.

Murat İKİNCİ

Murat
İKİNCİ

Bilkent Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nden 1996 yılında lisans, 1998 yılında ise yüksek lisans derecesini alarak mezun olan Murat İkinci; 2010 yılında yine Bilkent Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde Executive MBA eğitimini tamamlamıştır.

1996-1998 yılları arasında Bilkent Üniversitesi’nde araştırma görevlisi olarak görev yapmış, 1997 yılında Yazılım Mühendisi olarak başladığı HAVELSAN’daki görevini ise 1998 yılı sonuna kadar sürdürmüştür.

2000 yılında STM Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Tic. A.Ş.’ de Bilgisayar Mühendisi olarak başladığı görevine sırasıyla; Yazılım Bölümü’nden sorumlu Müdür ve Savunma Projelerinden Sorumlu Direktör olarak devam etmiştir. Bu görevi süresince, haberleşme sistemleri, komuta kontrol sistemleri ve otonom sistemler dâhil olmak üzere birçok üst düzey savunma projesinin tamamlanmasında kritik görevlerde bulunmuştur.

2013 yılı itibariyle, STM Denizcilik Programları, Savunma Tedarik, Danışmanlık Hizmetleri ve Uçuşa Elverişlilik Sertifikasyon Hizmetleri’nden oluşan Mühendislik ve Danışmanlık’tan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görevini devam ettirmiştir. Görevi süresince, Türk savunma sanayinin tek seferde yapmış olduğu en büyük ihracat projelerinden biri olan Pakistan Denizde İkmal Tankeri (PNFT) ve MiLGEM Milli Korvet Projelerinin geliştirilmesinde kritik rol oynamış olup, 2018 tarihinde Genel Müdürlük görevine getirilmiştir.

1 Temmuz 2020 tarihi itibari ile ROKETSAN Genel Müdürü olarak kariyerine devam etmektedir.

ROKETSAN Genel Müdürlüğü’nün yanı sıra; Türkiye Uzay Ajansı Yönetim Kurulu Üyeliği, SAHA İstanbul Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı ve Savunma Sanayii İmalatçılar Derneği (SASAD) Savunma ve Güvenlik Kurulu Üyeliği görevlerini sürdürmektedir.

İleri derecede İngilizce bilen İkinci, evli ve 2 çocuk babasıdır.