YÖNETİM KURULU ÜYESİ

Erkan METE

Erkan
METE

Erkan Mete, 1975 yılında doğmustur. Avusturya Lisesi mezunu Erkan Mete, 1999 yılında Koç Üniversitesi İşletme Bölümü’nü bitirdikten sonra yüksek lisansını İngiltere’de University of Playmouth’da Denizcilik İşletmesi ve Uluslararası Lojistik üzerine yapmıştır.

İlk olarak grup şirketlerinden Sedef Gemi İnşaat A.Ş.'de 2001 yılında göreve başlamış, daha sonra 2004-2011 yılları arasında grubun Almanya yatırımlardan sorumlu olarak Almanya’nın Hamburg şehrinde bulunmuştur. Bu süre içerisinde grup şirketlerinden Kalkavan ShipManagement GmbH & Co. KG.’de de Genel Müdür olarak görev yapmıştır. Türkiye’ye döndükten sonra grubun tüm gemi işletmeciliği ve armatörlük faaliyetleri ile ilgili sorumluluklarına 2014 yılından itibaren Turkon Holding Chief Financial Officer (CFO) görevi eklenmiştir. Eş zamanlı olarak 2018 yılından bugüne Sedef Gemi İnşaatı A.Ş Genel Müdürü olarak görev yapmakta olan Erkan Mete, aynı zamanda Turkon Konteyner Taşımacılık ve Denizcilik A.Ş Yönetim Kurulu Üyesidir.

Evli ve üç çocuk babası olan Erkan Mete çok iyi derecede Almanca ve İngilizce bilmektedir. Erkan Mete, TÜDEV Mütevelli Heyeti ve Türkiye Denizcilik Meclisi üyesi olup aynı zamanda Galatasaray Spor Kulübü Kongre üyesidir.