YEPSAN SAVUNMA VE HAVACILIK SAN. VE TİC. A.Ş.

Yepsan Savunma Sanayi ve Havacılık Sanayii A.Ş. temelleri 1987’de atılan ve halen 5 firması olan Yepsan Şirketler Grubunun Savunma Sanayi ve Havacılık alanında faaliyet gösteren firmasıdır. Türk Savunma ve Havacılık Sanayii saç metal şekillendirme ihtiyaçlarının; tasarımından başlamak üzere kalıpların yapılması, seri üretimlerinin kalite esasları kapsamında uluslararası rekabete uygun olarak  üretilmesi amacıyla 2011 yılında Bursa’da kurulmuştur.

Aselsan, TAI, Roketsan, Havelsan vb. Türk Silahlı Kuvvetleri Güçlendirme Vakfına bağlı firmalar ile Savunma Sanayiinde başarılı projelere imza atan firmamız; 25 Aralık 2012 tarihinde Hava Uzay Araç ve Gereçlerde kullanılacak Saç Metal ve Talaşlı İmalat üretimlerinin yapılması üzerine Turkish Aerospace Industries (TAI) tarafından stratejik ortak seçilmiştir.

2013 yılı sonundan itibaren Ankara tesislerine taşınan firmamız, iki yıl gibi kısa bir sürede AS-9100, NADCAP (Isıl İşlem&Tahripsiz Kontrol) kalite belgelerine sahip olmuş, TAI , BOEING ve AIRBUS üreticileri tarafından onaylanarak saç metal şekillendirme ve talaşlı imalat kapsamında uluslararası havacılık sektöründe sörtüfiyeli duruma ulaşmıştır.

TAI’den; eğitim, planlama-programlama, üretim, kalite vb. konularda alınan eşsiz desteklerle gün ve gün sektörde marka haline gelen firmamız, Savunma Sanayi ve Havacılık alanında yüksek bir ivme ile büyümekte olan ülkemize hizmet etmenin bilinci içinde faaliyetlerine başarılı olarak devam etme karar ve azmi içindedir. Halen 25.000 adet/ay parça üretimine ulaşan firmamız 2020 yılına kadar üretimlerini kat ve kat arttırarak uluslararası havacılık alanında saç metal imalatlarının BOEING, AIRBUS vb. ana üreticiler (Original Equipment Manufacturer) adına tesislerimizde üretilmesine ve dolayısı ile ülke ekonomimize yüksek katma değerli projelerin kazandırılmasına özen gösterilmektedir.

Helikopter Simülatörünün Ana Mekanik Yapısı

Helikopter Simülatörünün Kokpit Tasarımı

Sadece Üye Firmalarımız Yararlanabilir.

Firmaya iletmek istediğiniz taleplerinizi bu formu doldurarak iletebilirsiniz.