Türk AI Yapay Zeka Bilişim ve Yazılım Sistemleri Anonim Şirketi

TURK AI Yapay Zeka Bilişim ve Yazılım Sistemleri A.Ş., 2018 yılında Ankara'da Bilkent Cyberpark Teknokent bünyesinde kurulmuştur. Görüntü, ses, metin ve veri analizi alanlarında yapay zeka ve makine öğrenmesi tekniklerini kullanmaktadır.

TURK AI, müşteri ihtiyaçları doğrultusunda, probleme özel derin öğrenme temelli yapay sinir ağları tasarlayarak modeller üretmekte, uçtan-uca mimariler tasarlayarak bu sistemleri geliştirmekte, açık kaynaklı, otomatik ölçeklenebilir modern mikro-servis tabanlı yaklaşımlar kullanarak anahtar teslim çözümleri hayata geçirmektedir.

TURK AI, ISO 27001 ve ISO 15504 kalite standartlarına uygun olarak kurumsal süreçlerini ve proje geliştirme faaliyetlerini yürütmektedir. Müşteri portföyü arasında Jandarma Genel Komutanlığı, Savunma Sanayi Başkanlığı, Aselsan ve TSK'ya bağlı diğer Kuvvet Komutanlıkları gibi önde gelen kurumlar bulunmaktadır. Şirket, savunma sanayi ve kamu güvenliği alanlarına yönelik projelerin yanı sıra üniversite-sanayi işbirliği kapsamındaki projelere de destek vermektedir.

TURK AI, Bilkent Cyberpark, Ankara Teknoloji Geliştirme Merkezi’nde (TEKMER) ve Tepe Prime İş Merkezinde bulunan üç ofisiyle, alanında uzman personeli ile çalışmalarına devam etmektedir.

Görüntü/Desen İşleme Teknolojisi (Image/Pattern Processing Technology)

Konuşma ve Doğal Dil İşleme Teknolojisi (Speech & Natural Language Processing Technology)

Optimizasyon ve Karar Destek Teknolojisi (Optimisation & Decision Support Technology)

Yazılım Mühendisliği (Software Engineering)

Yüz Tanıma

Nesne Algılama

Derin Sahte Algılama

Konuşma Analizi

Özel Yüksek Lisanslar

Sadece Üye Firmalarımız Yararlanabilir.

Firmaya iletmek istediğiniz taleplerinizi bu formu doldurarak iletebilirsiniz.