TÜMOSAN MOTOR VE TRAKTÖR A.Ş.

TÜMOSAN Motor ve Traktör Sanayi A.Ş. 1976 yılında motor tahrik, aktarma organları ve benzeri teçhizatı üretmek amacıyla kurulmuş daha sonra faaliyetlerini dizel motor ve traktör üretiminde yoğunlaştırmıştır. Günümüzde ise, TÜMOSAN hali hazırda ürettikleri ürünlerin yanında, özellikle Savunma Sanayi Sektörü gibi birçok önemli sektör için, yeni nesil dizel motorlar, şanzımanlar, güç aktarma grupları, elektronik sistemler ve çeşitli amaçtaki kara araçları geliştirip üretme kabiliyetine sahip %100 yerli ve milli bir marka kimliğine bürünmüştür.  Firmanın merkezi İstanbul’da yer alıp, Konya’da bulunan ve 93.000 m²’si kapalı alan olmak üzere toplamda 1,6 milyon m²’lik alan üzerinde kurulu fabrikasında, yıllık 75.000 dizel motor ve 45.000 traktör üretimi gerçekleştirme kapasitesine sahiptir. Bu anlamda, Türkiye’nin en büyük üretim tesisleri arasında ilk sıralarda yer almaktadır.

Motor, şanzıman ve güç aktarma grupları ile elektronik sistemlerin AR-GE çalışmalarına odaklanan TÜMOSAN, kırk yılı aşkın süredir %100 Türk sermayesi ve mühendisleri ile yerli ve milli projelere imza atmaktadır. Bu misyon çerçevesinde, özellikle Milli Savunma Sanayi Projeleri kapsamında üretilmiş ya da üretilecek çeşitli araçlar için kendi AR-GE merkezi bünyesinde %100 yerli olarak motor, şanzıman, güç aktarma grupları ve elektronik sistemlerini geliştirmekte ve çeşitli projeler kapsamında üretimlerini gerçekleştirmektedir. Bunun yanında, TÜMOSAN, Savunma Sanayi kapsamında çeşitli amaçlar için kullanılan veya kullanılacak kara araçlarını, %100 yerli ve milli olarak çeşitli Ar-Ge çalışmaları ile geliştirebilme ve üretebilme konusunda yapılması gereken atılımı gerçekleştirmeyi de kendisine amaç edinmiştir. Bu doğrultuda, çeşitli projeler ile de çalışmalarını hali hazırda sürdürmektedir. Firma, son olarak, Milli Entegre Taktik Tekerlekli Araç Projesi’ni (MENTAP) hayata geçirmiştir. Firmanın tamamen kendi mühendisleri tarafından geliştirilen, % 100 yerli taktik tekerlekli zırhlı aracın ilk prototipinin üretimi gerçekleştirilmiş ve IDEF 2017’de tanıtılmıştır. Modüler yapısı, çeşitli silah sistemlerinin kullanılabildiği modern tasarımı ve yüksek hareket kabiliyeti ile dikkat çeken TÜMOSAN PUSAT, düşük işletme maliyeti ile de ulusal ve uluslararası savunma sanayine bir yenilik getirmiştir.

TÜMOSAN Motor ve Traktör Sanayi A.Ş. ulusaldan evrensele bir marka olma yolundaki vizyonu ve müşterilerinin ihtiyaçları ve beklentileri doğrultusunda yüksek kalite ve teknolojik donanıma sahip ürünleri doğru zamanda üretip sunarak hedef kitlesinde müşteri memnuniyeti ve sadakati sağlama, böylelikle gelirler ve karlılığa ilişkin sürekli ve kontrol altında bir büyümeyi gerçekleştirme yolundaki misyonu benimsemektedir.

Diferansiyel Ve Parçaları, Motorlu Taşıt (Differantials And Parts, Motor Vehicle)

Krank Parçaları, Motorlu Araç (Crankshaft Assemblies, Motor Vehicle)

Motorlu Araç Motorları Ve Parçaları (Motor Vehicle Engines And Parts)

Motorlu Araç Şanzımanları, Tahrik Parçaları (Motor Vehicle Transmissions, Drive Assemblies)

Silindir Kapakları, Motorlu Taşıt (Cylinder Heads, Motor Vehicle)

Şanzıman, Motorlu Araç (Transmissions, Motor Vehicle)

Şanzıman Muhafazaları Veya Parçaları, Motorlu Araç (Transmission Housings or Parts, Motor Vehicle)

Traktör

Motor

Zirai Ekipman

Forklift

Yerli Dizin Marin Motor

Sadece Üye Firmalarımız Yararlanabilir.

Firmaya iletmek istediğiniz taleplerinizi bu formu doldurarak iletebilirsiniz.