TR UÇUŞA UYGUNLUK BELGELENDİRME HİZ. A.Ş.

TR Uçuşa Uygunluk Belgelendirme Hizmetleri Anonim Şirketi, 4 Ekim 2018 tarihinde uçuşa elverişlilik ve sertifikasyon alanlarında faaliyet göstermek üzere %100 Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) iştiraki olarak kurulmuştur.

TR Uçuşa Uygunluk Belgelendirme Hizmetleri Anonim Şirketi, 4 Ekim 2018 tarihinde uçuşa elverişlilik ve sertifikasyon alanlarında faaliyet göstermek üzere %100 Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) iştiraki olarak kurulmuştur. Havacılık ve Savunma Sanayiinde projeler yürüten firmalara tasarım, sertifikasyon ve uçuşa elverişlilik konularında destek vermektedir. Toplamda 300 yılın üzerinde havacılık ve savunma sanayii tecrübesine sahip uzman kadrosuyla aşağıdaki konularda teknik destek, danışmanlık ve eğitim hizmetleri verilmektedir. Hava Aracı Sertifikasyonu, Ön Uçuşa Elverişlilik ve Sürekli Uçuşa Elverişlilik Faaliyetleri (Part 21, ETSO/TSO, vb.)

Tasarım, Sertifikasyon ve Uçuşa Elverişlilik Eğitimleri (Savunma Sanayii Akademi ile Uçuşa Elverişlilik Eğitimleri İşbirliği) Tasarım, Sistem Mühendisliği ve Kalifikasyon Süreçleri Danışmanlığı Havacılık ve Savunma Sanayii projelerinde aşağıdaki konular kapsamında tasarım, kalifikasyon ve hava/kara aracı entegrasyonu için destek verilmektedir. Yapısal Sistemler, Mukavement ve Yapısal Testler Uçuş Performans, İtki ve Dinamik Sistemler Aviyonik Sistemler Tasarımı Emniyet (SAE-ARP-4761/4754, MIL-STD-882, ISO26262) süreçleri desteği ve eğitimleri Sürekli Uçuşa Elverişlilik Süreçleri (Part-145/147) DO-178C Yazılım ve DO-254 Donanım Tasarımı ve İlgili Eğitimler DO-160 ve MIL-STD-810 Çevresel Kalifikasyon Desteği Sistem Mühendisliği Süreçleri ve Eğitimleri.

Havacılık Ve/Veya Havacılık Mühendisliği (Aviation and/or Aeronautical Engineering)

Danışmanlık Hizmetleri

İş Ortaklığı

Eğitim & Seminer

Sadece Üye Firmalarımız Yararlanabilir.

Firmaya iletmek istediğiniz taleplerinizi bu formu doldurarak iletebilirsiniz.