TÖRK MAKİNE SAN. VE TİC. A.Ş.

Törk Makine 1954 yılında Abdurrahman şekerci ve Celalettin Erol tarafından özel sipariş marangoz makineleri üretmek amacıyla kurulmuştur. 80’li yıllara kadar kalınlık, freze, planya, rabıta, yatar daire gibi klasik marangoz makinelerinin imalatına devam etmiştir. 90’lı yılların sonunda değişen talepler doğrultusunda panel mobilya imalatına yönelik kenar bantlama ve devamında panel ebatlama makinelerini imalat yelpazesine eklemiştir. Günümüzde teknolojilerini kendi bünyesinde Alman ve İtalyan çözüm ortakları ile birlikte geliştiren firmamız, İstanbul’un Kartal ilçesinde toplamda 23000 m2’lik alanda kurulu imalat tesisinde faaliyetlerine devam etmektedir. Ürettiğimiz makine parçaları, CAD/CAM programları kullanılarak tasarlanıp, 4 ve 5 Eksen CNC tezgahlarımızda +/- 5 Mikron hassasiyette üretilmektedir.

2016 yılında seri üretimine başladığımız ve AR-GE ekibimiz tarafından tasarlanan Türkiye’nin ilk robotik köşe yuvarlama üniteli kenar bantlama makinesi NAVIGA X360, geliştirdiğimiz algoritma sayesinde, makinede ölçüm yapılması gereken yerlerde bulunan sensörlerden gelen bilgileri işleyerek problem oluşan bölgeyi operatöre video ile göstermektedir. Bu sayede Endüstriyel makinelerde arıza sebepli duraklamalar azaltılmış ve üretim verimi artırılmış olmaktadır. Makine üzerinden gelen bilgiler sadece arıza çözümü için kullanılmamakta, makine üretim bilgileri de anlık olarak üretim departmanı ile paylaşılmakta böylelikle firmaların MRP uygulamaları için de veri girdisi bakımından büyük bir kaynak olmaktadır. İtalyan çözüm ortağımız ile birlikte geliştirdiğimiz MP serisi bilgisayar kontrollü panel ebatlama makinelerimiz yazılım ve donanım güncellemeleri ile birlikte bir paneli 5 dakikanın altında ebatlama imkanı sunanarak kullanıcısına hem zaman ve hem de düşük maliyet avantajı sağlamaktadır.

Ülkemizin ilk sanayi firmalarından biri olan Törk Makine, ürünlerine kattığı bilgi ve inovasyon ile rekabet gücünü koruyarak sektörde kalıcı bir marka konumuna gelmiştir. Törk Makine olarak orta ve uzun vadede hedefimiz, ürün kalitemizi ve rekabet gücümüzü arttırarak dünya pazarında daha iyi yerlere gelmek ve ülkemiz sanayisine hizmet etmek olacaktır.

Endüstriyel Kenar Bantlama

Kenar Bantlama Makineleri

Panel Ebatlama Makineleri

CNC Delik Makineleri

CNC Çoklu İşlem Merkezleri

Yatar Daire Makineleri

Sadece Üye Firmalarımız Yararlanabilir.

Firmaya iletmek istediğiniz taleplerinizi bu formu doldurarak iletebilirsiniz.