Tibet Makina Sanayi ve Ticaret A.Ş.

1970 Yılında Temuçin Arbak tarafından İzmir de kurulan Tibet Makina bu gün 2. kuşağın yönetimiyle Türkiye ekonomisine katma değer sağlamaya devam ediyor. Kuruluşunun başlarında Otomotiv, Ağır makine sanayi gibi konularda faliyet gösteren firma 1980 lerin başında  yerli Ekskavatör üretiminin başlamasıyla kule dönüş dişlilerini yerli üreterek bu sektöre adım atmıştır. Daha sonraları yatırımının tamamını bu yönde yapmış, ARGE çalışmalarıyla Savunma ve Enerji sektörünün konusunda ilk yerli tedarikçisi olmuştur. Üretiminin %60 Savunma sanayi %40 Rüzgar ve diğer sektörler olmak üzere davam ettiren Tibet Makina, ülkemizde yerlileştirme çalışmalarında katkı olmaya devam etmektedir. 

Yerli ve Milli bir Savunma Sanayinin Ülkemiz adına ne denli önemli olduğunun bilincinde olan firma, "Yapılmayanı Yapma" prensibiyle ArGe faliyetlerine devam etmektedir. Bu yıl Celal Bayar Üniversitesi Teknokent de ARBAK Savunma ve Enerji Sistemleri A.Ş. adlı bir Arge merkezi kurmuş ve ARGE Projelerine burada da devam etmektedir.

Firmamız Alüminyum Tel Yataklı ve çelik Kule dönüş dişlilerin tasarımı ve analizi konusunda deneyimli mühendis kadromuzla uzun yıllardır Savunma sanayimize hizmet etmektedir.

Döner Tabla Dişlileri ve Rulmanlar

Küresel Bilyalı Yataklar

Masura Yataklar

Tel Yataklar

Sadece Üye Firmalarımız Yararlanabilir.

Firmaya iletmek istediğiniz taleplerinizi bu formu doldurarak iletebilirsiniz.