SUPAR SUPAP VE PARÇA SAN.TİC.A.Ş

SUPAR, içten yanmalı motorlar için, motor supapları ve gaydları üretmek üzere, 1976 yılında kurulmuştur. Her türlü yakıt kullanan ( Benzin, Dizel, LPG, CNG) motorlar için üretim yapmaktadır. Fabrikamız Konya'da   11.000 m2 alan üzerine kuruludur. Motor supabı, gayd ve baga üretimi ile ilgili faaliyetlerine devam etmektedir.

    İlk olarak 1977 yılında Genoto firması için Bedford motorlarına supap üretimi ile başlayan, ileriki yıllarda ise Otosan  (Ford Motor), BMC (Cummins Motor), TOFAŞ (Fiat Motor), TÜMOSAN (Fiat Motor),  PANCAR   MOTOR (Hatz  Motor), RENAULT VE ANADOLU ENDÜSTRİYEL (Lombardini Motor) gibi OEM (Orijinal Ekipman Üretici) firmaları ile devam etmiştir. Aynı zamanda OEM firmalarının motor montajlarına motor supapı üreten tedarikçisi olmuştur. Motor montajına devam eden OEM’ler içinde halen supap üretimi yapmaktadır.

  Bunun yanı sıra Devlet Demiryollarına, Tülomşaş firmasına ait olan Lokomotif  S.E.M.T. Pielstick motorlarına, Deniz Kuvvetlerinin savaş gemilerine ve Sahil Güvenlik hücum botlarına supap üretimi yapmaktadır. SUPAR, Kara taşıtlarındaki başarılarını Savunma Sanayi, Deniz Yolları ve Demir Yollarında ispatlamış olup halen Kara Kuvvetleri’nin ve Deniz Kuvvetleri’nin Tek NATO kodlu supap tedarikçisidir.

     Dünya genelinde tüm pazarlarda faaliyet gösteren firmamızın tanınmasında kalitemiz, fiyatımız ve servis hizmetlerimiz anahtar rol oynamaktadır. Üretimin her aşamasında en ileri teknoloji, modern CNC\NC kontrollü makinalar, eğitimli ve sertifikalı insan gücü kullanılmaktadır. Tüm SUPAR ürünleri, Uluslararası standartlara göre üretilmektedir. Bu şekilde Orijinal Ekipman üreticileri, Orijinal Ekipman Sağlayıcıları, Yurt içi tamir pazarı ve yurt dışı satışları yapılmaktadır.

    SUPAR A.Ş. kalite yönetim sistemlerine kurulduğu günden itibaren başlayan,

1982 yılında TSEK ve İmalat Yeterlilik Belgelesi,  

1995 yılında ISO 9002 Kalite Güvence Sistem Belgesi,

1999 yılında otomotiv sektörüne yönelik QS 9000 Kalite Güvence Sistem Belgesi,  

2002 yılında DIN EN ISO 9001:2000 Kalite Yönetim Sistemi ile sürdürmüş olup,

2010 yılı itibariyle ISO\TS 16949:2009 Kalite Yönetim Sistemi belgesi alınmıştır.

     Yurt içi,  yurt dışı, OEM ve aftermarket satışlarının yanı sıra sürekli olarak müşteri memnuniyetini sağlamak amaçlı, teknik altyapı ve satış sonrası hizmet anlayışı ile piyasa ve ürünleri kontrol altında tutmaktadır. 

Motorlu Araç Motorları Ve Parçaları (Motor Vehicle Engines And Parts)

Supap

Baga ve Gayd üretimi

Sadece Üye Firmalarımız Yararlanabilir.

Firmaya iletmek istediğiniz taleplerinizi bu formu doldurarak iletebilirsiniz.