SİSTEM ALÜMİNYUM SAN VE TİC. A.Ş.

1994 yılında 1 adet 210 ton/ay 800 tonluk kapasitesiyle İstanbul Merter’de 3000 m2’lik alanda alüminyum profil imalatına başladı.
1998 yılına kadar burada imalatına devam eden firma daha sonra İstanbul Hadımköy’deki yerine taşınmıştır. Yeni anlayış içerisinde,
2003 yılında 390 ton/ay kapasiteli 1500 tonluk tam otomatik yeni pres hattı devreye alınmıştır. Sürekli artan taleplere karşılık verebilmek için,
2005 yılında 580 ton/ay kapasiteli 2100 tonluk yeni bir pres daha devreye alınmıştır. Büyümeyi aralıksız sürdüren firmamız,
2006 yılında büyüme ve ihracat satışlarında dereceye girmiş ve bu doğrultuda 320 ton/ay kapasiteli 1100 tonluk presi üretime eklemiştir.
2010 yılında 280 ton/ay 900 tonluk beşinci presimizin kurulumu ile beraber yıllık ekstrüzyon kapasitemiz 21.000 tona ulaşmıştır.
2013 Yılında Çorlu’da 350.000 m2 üzerine kurulan 60000 m2’lik kapalı alanda yeni yerinde günün koşullarına göre modernize edilen tesisimiz, 1100 ton/ay kapasiteli 2750 tonluk presimiz sayesinde yıllık üretim kapasitemiz 35000 ton/yıl olacaktır.
Sistem Alüminyum kalıp üretiminden başlayıp ekstrüzyon imalatı, elektrostatik toz boya, ahşap kaplama, eloksal, mekanik işlem, kompozit panel imalatı ve nihai uygulamaları bünyesinde bulunduran entegre bir tesistir. Kalıphanemiz CNC işleme merkezleri, modern tezgâhlar ve kalifiye elemanlarla mevcut üretimimizi desteklemektedir. Müşteri özel profillerinin kalıp üretimini de modern ekipmanlarla burada gerçekleştirilmektedir. 10000 çeşide varan ürün yelpazesi ile sektöründeki yerini her geçen gün daha da güçlendirmektedir. Yıllık kapasitesi 7200 ton olan Statik Toz Boya ünitemizde standart RAL renklerinin yanı sıra müşterimizin özel renk talepleri de karşılanmaktadır. Çorlu’da devreye alınan yeni boyahane ünitemizle 8000 mm boya sahip profiller proses edilebilmektedir.2006 yılında devreye alınan eloksal tesisimize ilave olarak Çorlu’da devreye alınan son teknolojiye sahip, müşteri özel renklerinin de çalışıldığı yeni eloksal tesisimizle birlikte yıllık kapasitesi 28000 ton/yıl olacaktır. Alternatif yüzey kaplaması olarak 2010 yılında faaliyete geçen transfer kaplama bölümümüzde özel renk ve desen çalışmaları yapılabilmektedir.2010 yılında kurulan mekanik işlem merkezimizle müşterilerimizden gelen talepler doğrultusunda profil yüzeyine delme, havşalı delme, boşaltma, CNC işlemleri, hassas kesim, açılı kesim, punch ile delme, matkapla delme, fitil v.b. işlemleri uygulanabilmektedir. Üretim kapasitesinin büyük bölümünü ihracata ayıran firmamız yurt içinde de aynı kalitede hizmet vermektedir. Bu amaçla tümüyle kendi imkân, teknoloji ve AR-GE çalışmaları neticesinde ALUTECH SYSTEM SERIES markası altında giydirme cephe sistemlerini, yalıtımlı-yalıtımsız doğrama, sürme, ışıklık, çelik takviyeli cephe, kompoze ve taş kaplama alt taşıyıcı sistemlerini piyasaya sürmüştür. Sektöre sunulan sistemler her aşamada mühendislik testlerinde geçirilmiş ve Avrupa (EN) normlarında tüm aksesuarlarla uyumu sağlanmıştır. Şirketimiz, misyonu gereği müşteri memnuniyetini baz aldığından; gerek optimum çözümler sunan profil dizaynlarımızla, gerek montaj kolaylığı sağlayan detaylarımızla gerekse malzeme kalite ve tedarik hızımızla ayrıcalıklı hizmet vermeyi ilke kabul etmiştir.

Alüminyum ve Alaşımları (Aluminum and Its Alloys)

Alüminyum Profiller

Mimari Sistem Ürünleri

Alüminyum Kompozit Panel

Sadece Üye Firmalarımız Yararlanabilir.

Firmaya iletmek istediğiniz taleplerinizi bu formu doldurarak iletebilirsiniz.