SİMSOFT BİLGİSAYAR TEKNOLOJİLERİ LTD.ŞTİ.

Simsoft; simülasyon sistemleri, askeri yazılımlar ve ciddi oyun uygulamaları ile ilgili Ar-Ge projeleri geliştirmek amacıyla 2006 yılında kurulmuştur. Simsoft bugüne kadar ulusal ve uluslararası alanda sivil ve askeri kuruluşlar tarafından kullanılan yüzlerce simülatör üretmiş, çeşitli alanlarda geliştirdiği yazılım ürünlerini ise uluslararası alanda tanınmış kuruluşlara teslim etmiştir.

Simsoft, kuruluşundan itibaren sürekli büyüyen bir başarı grafiği izlemiş ve Deloitte tarafından yapılan araştırmalara göre 2015, 2017, 2019 ve 2020 yıllarında "Türkiye'nin En Hızlı Büyüyen 50 Teknoloji Şirketi", Avrupa, Ortadoğu ve Afrika (EMEA) bölgesinde ise 2015 ve 2019 yıllarında ilk 500 teknoloji şirketinden biri olarak ödüllendirilmiştir. 2017 yılında ASELSAN "Yazılım Tasarım", Kristal Piksel "En İyi Ciddi Oyun" ve I/ITSEC (Dünyanın en büyük modelleme, simülasyon ve eğitim konferansı) "En iyi Mobil Oyun" ödüllerini kazanmıştır. Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından 2017 ve 2018 yıllarında "Türkiye’nin 500 Büyük Hizmet İhracatçısı" arasında seçilmiştir. Simsoft, TÜSİAD Sanayide Dijital Dönüşüm Projeleri ile 2018 ve 2020 yılları arasında üst üste üç yıl ödüllendirilen ilk ve tek firma olmuştur. 2016 yılından itibaren ASELSAN’ın stratejik çözüm ortağı olan Simsoft, ASELSAN tarafından 2021 yılında da "Stratejik İş Ortağı" ödülüne layık görülmüştür. Uzun yıllardır Türkiye’nin "İlk 500 Bilişim Şirketi" listesinde yer alan Simsoft, 2022 yılında daha yüksek bir sıralama ile yerini almış ve yeni ihracatlarıyla dünyada da yükselen başarı grafiğini sürdürmüştür. Özgün yerli ve milli ürünler üretmedeki kapasitesini artırmak amacıyla 2022’de HAB OSB’de SİMMER tesisini hizmete almış olan Simsoft, aynı yılda TOBB KGK ve TEPAV işbirliğinde düzenlenen Türkiye'nin Girişimci Kadın Gücü Yarışması’nda "İhracatını En Hızlı Artıran Kadın Girişimci Şirketi" ödülünü kazanmıştır.

CMMI Seviye 3 sertifikasına sahip olan Simsoft; Simülatör Sistemleri, Savunma, Havacılık ve Uzay Sistemleri, Görsel Sistemler, Oyun ve Simülasyon olmak üzere dört ana grupta faaliyet göstermektedir. Her grubun yerli ve milli altyapısı ile kendi uzmanlık alanlarında ileri teknolojilere dayalı hizmet ve ürünleri bulunmaktadır.


Simsoft'un merkezi Ankara ODTÜ Teknokent'te olup ayrıca Bilkent Cyberpark, Hacettepe Teknokent, Teknopark İstanbul, SİMMER ve Amerika Florida'da ofisleri ve bağlı birimleri bulunmaktadır.

Optimizasyon ve Karar Destek Teknolojisi (Optimisation & Decision Support Technology)

Modelleme ve Simülasyon Çözümleri (Modelling and Simulation Solutions)

İş Süreçlerinin Simülasyonu (Business Process Simulation)

Beceri Eğitim Sistemleri (Skills Training Systems)

Komuta ve Personel Eğitim Sistemleri (Command & Staff Training Systems)

Sanal Gerçeklik (Virtual Reality)

Sentetik Ortamlar - Doğal Ortam Oluşturma (Synthetic Environments - Natural Environment Generation)

Taktik / Mürettebat Eğitim Sistemleri (Tactical/Crew Training Systems)

Modelleme ve Simülasyon

Silah Sistemleri Yazılımları

Komuta Kontrol Yazılımları

Deniz Sistemleri Yazılımları

Aviyonik ve Gömülü Sistem Yazılımları

Test Yazılım ve Hizmetleri

Dijital Dönüşüm

Sanal Eğitim

Oyun Teknolojileri

Sadece Üye Firmalarımız Yararlanabilir.

Firmaya iletmek istediğiniz taleplerinizi bu formu doldurarak iletebilirsiniz.