SEDEF GEMİ İNŞAATI A.Ş.

1972 yılında Gebze Dil İskelesinde kurulan Sedef Gemi İnşaatı A.Ş.  1990 yılında tüm gemi inşa aktiviteleri Tuzla Sahası’na taşımıştır. Kurulduğu tarihten bu yana iki yüzün üzerinde başarılı projeye imza atan Sedef Tersanesi, 2000 yılından  itibaren Türk denizciliğinin en köklü ailelerinden biri olan Kalkavan ailesine ait Turkon Holding bünyesinde faaliyetlerini sürdürmektedir.

Türkiye’nin alan ve kapasite bakımından en büyük özel tersanesi olan Sedef Tersanesi, 51.000 m²’si kapalı olmak üzere 194.000 m² Tuzla yerleşkesi ve 12.000 m²’si kapalı olmak üzere 76.000 m² Orhanlı destek alanı ile 270.000 m² alanda imalat yapmaktadır. Yıllık 600.000 DWT (capesize) inşa kapasitesi ile çalışan Sedef Tersanesi, Türkiye’nin en büyük kuru havuzuna da ev sahipliği yapmaktadır. 180.000 DWT boyutlarında gemilerin inşasına elverişli olan kuru havuz üzerinde 1.050 ton, rıhtımda ise 500 ton ağırlığında yük kaldırabilme kapasitesine sahiptir. Yalnızca yaptığı projeler ile değil denize, insana ve çevreye yaklaşımı ile de sektöre öncü olmayı kendine amaç edinmiş olan Sedef, hem çevreye hem de kaliteye verdiği önem doğrultusunda Türkiye’nin en büyük çevre dostu kapalı boya hollerini bünyesinde bulundurmaktadır.

Sedef Tersanesi; iki yüz elli milyon doları bulan yatırımları sayesinde, iki bine yakın çalışanı ile gemi inşa alanında Avrupa’nın en modern tersanelerinden biri haline gelmiştir. Yetkinlik ve donanım olarak; askeri ve ticari yeni gemi inşası, özel çelik konstrüksiyonlar ve endüstriyel projeler alanlarında hizmet vermektedir.

Çok Maksatlı Amfibi Hücum Gemisi (LHD)

Mekanize Çıkarma Gemisi (LCM)

Sadece Üye Firmalarımız Yararlanabilir.

Firmaya iletmek istediğiniz taleplerinizi bu formu doldurarak iletebilirsiniz.