SARUHAN MAKİNA VE ELEKTRİKLİ EV EŞYALARI SANAYİ TİCARET A.Ş.

Saruhan Holding’in temeli, 1947 yılında Hakkı Saruhan’ın Rize’de açtığı mağaza ile atıldı. 1970 yılında Saruhan Ailesi’nin ikinci neslinin yeni bir vizyon geliştirerek İstanbul’da farklı alanlardaki girişimleri sayesinde daha kapsamlı bir yapı halini aldı.
Alçak ve yüksek gerilimli elektrik malzemeleri satışıyla başlayan ticaret;
• Elektrikli Ev Aletleri
• Endüstriyel Temizlik Makineleri
• Her türlü toz ve sıvı deterjanların ithalatıyla devam etti.
1985 yılına gelindiğinde, Saruhan Holding, Alman Fakir Hausgeräte ve Nilco markalarının Türkiye ve yakın coğrafyasının genel distribütörü oldu. Bu birliktelik bir süre sonra kurulacak ilk fabrikanın da zeminini oluşturdu.
1996 yılında Saruhan Holding, Çorlu’da kendine ait makine fabrikasını kurarak, Alman mühendislerle birlikte üretilen sanayi tipi temizlik makinelerini dünyaya ihraç etmeye başladı.
Şirket, 1999’da Çorlu’da yeni bir yatırım daha yaparak Saruhan Kimya Tesisleri’ni faaliyete geçirdi. Bu tesislerde hem yurt içinde satılmak hem de yurt dışına ihracat yapmak amacıyla yılda 25.000 ton deterjan ana hammaddesi Labsa, 55.000 ton toz deterjan, 60.000 ton sıvı deterjan üretimi gerçekleştirildi. Ürettiklerini satmak adına yurt içi ve yurt dışı distribütörlük ağlarını kurmasıyla birlikte dağıtım anlamında da güçlü bir isim halini aldı.
2007 yılına gelindiğinde, Almanya’da Saruhan Deutschland Holding kuruldu. Almanya merkezli faaliyetler geliştirmek adına kurulan firma ile Fakir Holding arasında kısa sürede stratejik ortaklık anlaşması yapıldı. Ardından hisse alımıyla tam ortaklık yapısına ulaşan Saruhan Holding, elektrikli ev aletlerinde 80 yıllık Alman teknolojisinin birikimine sahip Fakir ve Nilco’nun tüm “know-how”ıyla üretim yapan, dünya pazarlarına dağıtımını birlikte sürdüren sağlam bir beraberliğin de temelini attı.
Üretim alanında her geçen gün gelişen bir skalada faaliyet gösteren Saruhan Holding, inşaat alanındaki faaliyetlerini de büyük bir titizlikle yürütmektedir. Fabrika, plaza, konut gibi uzmanlık gerektiren çeşitli projelere imza atan Saruhan Holding, Etiler’de hayata geçirilen ve büyük prestij sağlayan Ulus Savoy konutları, Halkalı’da inşaası tamamlanan ve satışı devam eden 520 konutluk Avrupa Konutları Atakent 4 projesi ve devam eden Güneşli Saruhan Plaza projeleriyle inşaat sektöründe de sağlam adımlarla büyümeye devam etmektedir.
Saruhan Holding ülkesinden kazandığını ülkesine kazandırma ve ülkesiyle paylaşma misyonu ile hareket eden, dün ithal ettiğini bugün üretip ihraç eden, uluslararası rekabette kaliteyi ön planda tutan ürünler geliştiren, ürünleri kalite odaklı hizmetle ulaştıran, yatırımlarında insan ve çevreyi odağına alan etik değerleriyle büyümeye devam ediyor.
Uluslararası rekabette markalarının yanı sıra aldığı çevre, tüketici, tasarım ve inovasyon ödülleriyle Türk insanını gururlandıran Saruhan Holding Türkiye’nin önemli bir değeri konumundadır.
Saruhan Holding’in bugüne kadar ortaya koyduğu performans ve başarı, bundan sonrası için de ne kadar büyük bir sorumluluk taşıyacağının göstergesidir.
SARUHAN HOLDİNG, 1947’den Geleceğe…

Küçük Elektrikli Ev Aletleri

Sadece Üye Firmalarımız Yararlanabilir.

Firmaya iletmek istediğiniz taleplerinizi bu formu doldurarak iletebilirsiniz.