ROTORBİT MÜHENDİSLİK YAZILIM DANIŞMANLIK SAN. VE TİC. LTD.ŞTİ.

Rotorbit 2014 yılında Teknopark İstanbul Kuluçka Merkezinde havacılık ve uzay alanında analiz ve tasarım yazılımları geliştirme amacıyla kurulmuştur. Kuruluş aşamasında TÜBİTAK TEYDEB 1512 Aşamalı Girişimcilik Destek Programı kapsamında desteklenmiştir. TEYDEB projesinin yanı sıra TUSAŞ, HAVELSAN, TEİ, TÜBİTAK-Uzay gibi havacılık ve uzay alanında öncü firmalarla çalışmalar yapmıştır.

Rotorbit çalışma alanlarını bilimsel hesaplamalı mühendislik olarak belirlemiştir. Bu konular detayında Hesaplamalı Akışkanlar Mekaniği, Hesaplamalı Yapısal Mekaniği, Uçuş Mekaniği, Stabilizasyon ve Kontrol, Modelleme, Simülasyon ve Uydu Sistemleri olarak belirtilebilir. Rotorbit özellikle akışkanlar mekaniği alanında düşük hızlı akışlardan, yüksek hız ve yüksek enerjili (hipersonik) akışlara kadar olan bütün hızları kapsayacak şekilde analiz kabiliyetlerine sahiptir. Uydular üzerinde çevresel etkilerin (itki sistemi kuyruk gazı analizi, elektriksel yüzey yüklenme, kirlenme vb.) analizini yapabilen GAUSS isimli bir yazılımı geliştirilmiş ve TÜRKSAT6-A analizlerinde kullanılmıştır.

Havacılık ve Uzay mühendisliği alanında Amerika’dan doktoralı iki kurucu ile faaliyetlerine başlayan Rotorbit, tasarım ve analiz alanında kritik yazılımların yerlileştirilmesi için çalışmalarına yön vermiştir. Tamamen öz kaynaklarla geliştirilen yazılımlara ek olarak mevcut kendini ispatlamış açık kaynak kodlu yazılımların üzerine geliştirmeler de yaparak savunma sanayinin kullanımına sunmuştur. Aynı zamanda geliştirdiği bilimsel hesaplama, yapay öğrenme ve ileri karar verme sistemleri ile teknoloji ve mühendislik ihracatı da yapmaktadır.

Hesaplamalı Akışkanlar Mekaniği

Hesaplamalı Yapısal Mekaniği

Uçuş Mekaniği, Stabilizasyon ve Kontrol

Modelleme

Simülasyon ve Uydu Sistemleri

Sadece Üye Firmalarımız Yararlanabilir.

Firmaya iletmek istediğiniz taleplerinizi bu formu doldurarak iletebilirsiniz.