PİRİREİS BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ YAZILIM MÜHENDİSLİK BİLG. EĞT. TİC. LTD. ŞTİ.

2006 yılında kurulan PiriReis Bilişim; kamu kurumları (savunma ve kalkınma amaçlı), belediyeler ve özel sektör için Coğrafi Bilgi Sistemleri (CBS) yazılım çözümleri sunan teknoloji tabanlı, yenilikçi, genç ve dinamik bir Türk şirketidir.

Ürün yelpazesinde; kullanıcı ihtiyaçlarına göre şekillendirilmiş, coğrafi verilerin toplanması, sunulması, paylaşılması, analiz edilmesi ve raporlanmasına yönelik çeşitli yazılım çözümleri bulunmaktadır. En güncel teknolojiler kullanılarak; coğrafi verilere ilişkin her türlü işlem için yeni nesil çözümler sunan PiriReis, aynı zamanda Ar-Ge çalışmaları yürütmektedir.

Ürünlerini %100 yerli ve milli olarak geliştirilen PiriReis; yeni teknolojiler geliştiren ve kullanan, uluslararası standartlara uyumu destekleyen, milli ve yüksek teknoloji odaklı bir şirket olarak ülkemize gururla hizmet etmektedir.

Firmamızın temel ürünleri; CitySurf, CitySurfWeb, CitySurfPano, CitySurfMobil‘dir. Citysurf ürünümüz Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde Coğrafi Analiz Sistemi (CAS) ismiyle kullanılmaktadır.

CitySurf sadece bir CBS aracı olmayıp, geliştirilebilir bir yazılım platformudur. Üzerine kullanıcı ihtiyaçlarına binaen farklı yetenekler ve modüller kazandırılabilmektedir. Bu kapsamda Baykar Makine işbirliği ile İHA’lara yönelik olarak CAS-Telemetri modülü, Aselsan işbirliği ile araç ve personel izlemesine yönelik CAS-APİS modülü geliştirilmiştir. CAS-Telemetri modülü Katar’a satımı gerçekleştirilen İHA’larla birlikte ihraç edilmiştir. Ayrıca TSK için, helikopter hava seyrüsefer görev güvenliğini artırmak üzere CAS-HETS (Helikopter Engel Tespit ve Uyarı Sistemi) modülü geliştirilmiştir.

CBS alanında sürekli yenilikçi, yaratıcı ve cesur işlere imza atan şirketimiz, tamamen yerli ve milli olarak gerçekleştirdiği proje ve ürettiği yazılımlarla uluslararası pazara açılmayı hedeflemektedir.

PiriReis Bilişim, üç kurucu ortak tarafından tamamen yerli sermaye ile kurulmuştur. Firma, ODTÜ Teknokent İkizler Binasında, yaklaşık 500 m² lik bir alanda toplamda 45 adet personeli ile hizmet vermektedir. Şirketimizin Milli/NATO Gizli Tesis Güvenlik Belgesi ve ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi belgesi ile DO178B Standardına (Design Assurance Guidance for Airborne Electronic Software and Hardware) Uygunluk belgesi bulunmaktadır.

Ana faaliyet olarak yazılım geliştiren firmamız, alanına giren konularda danışmanlık hizmeti de vermektedir.

Masaüstü Haritacılık

Web Tabanlı Haritacılık

Web Tabanlı Haritacılık

Sadece Üye Firmalarımız Yararlanabilir.

Firmaya iletmek istediğiniz taleplerinizi bu formu doldurarak iletebilirsiniz.