ÖZATA TERSANECİLİK SAN.TİC.A.Ş

ÖZATA Tersanecilik 1985 yılında Tuzla İstanbul’da kurulup 2002 yılına kadar faaliyetlerine Tuzla bölgesinde devam etmiş iş sahasında tecrübeli ve aranan bir kuruluş olmuştur.
2002 yılında kurucumuz sayın Özdemir Ataseven, tecrübe ve bilgi birikimini gemi inşa faaliyetlerinde kullanmak amacıyla ,Yalova ili Altınova bölgesine gerekli yatırımları yaparak Özata Tersanesi’nin bugünlere gelmesini sağlamıştır.
60.000 metrekare alan üzerine kurulu olan Özata Tersanesi tam donanımlı imkanları ile yatlar,mega yatlar,yolcu taşıma gemileri ve özel maksatlı kullanıma yönelik arama kurtarma botları (Sar Boat),Karbon fiber gövdeli katamaran feribotlar inşa etmiştir.
Yıllık 20.000 ton çelik işleme kapasiteli Özata Tersanesi deneyimli iş gücü ve personeli ile dünya standartlarında 30.000 DWT’ye kadar gemi inşa yeteneğine sahiptir.
En büyük hedefi ülkesi ve sektörü için lider girişimlerde bulunmak olan Özata Tersanesi yenilikleri ve yenilikçi yapısıyla projelerine devam etmektedir.
Özata Tersanesi olanakları ve Teknik Kapasite
Dünyada sayılı ülkelerde Ülkemiz tersanelerinde ise şuan Özata Tersanesinde bulunan Karbon fiber üretim yeteneği ve bu üretimin gereksinimi olan ağaç işleri atölyeleri, fiber kesme atölyesi, karbon fiber depoları, iklimlendirme sistemi donanımına sahip 2000 metrekare alanlı fabrika ve toplamda 10.000 metrekare kapalı saha üretim tesisi bulunmaktadır.

Gemi Bakım & Onarıım

Yolcu Feribotu

Kıyı Emniyet Botu

Sadece Üye Firmalarımız Yararlanabilir.

Firmaya iletmek istediğiniz taleplerinizi bu formu doldurarak iletebilirsiniz.