OPTİMUM SÜREÇ TASARIMI VE UYGULAMALARI A.Ş


2012 yılında kurulan Optimak hat  sonu uygulamaları yaparak yoluculuğuna başlayarak fabrikalara sistem ve teknolojiler üreten bir firmadır.2018 yılında bünyesinde Sanayi Bakanlığı    AR-Ge Merkezi kuran firma, “sistem ve teknoloji uzmanı” anlayışıyla endüstriyel otomasyon ve robotik uygulamalara ağırlık vermiştir.Anahtar teslim fabrika uygulamaları yüksek katma değerli üretimin öncüsü olan Optimak, yüksek büyüme hızıyla 2021’de TOBB 100 içinde yer almıştır.

Sanayicilerin üretim verimliliğini artıran bir teknoloji firması olarak 2021’de OSBÜK-OSB Yıldızları Araştırması’nda OSB’lerde en çok Ar-Ge harcaması 41. firma olduk. 2020 yılından sonra 2021’de de Deloitte Technology Fast 50 listesine seçilmiştir.12.000 metrekare kapalı, 60.000 metrekare açık alana sahip olan tesisimizde , 72 mühendisden oluşan, toplamda 150 kişilik bir ekibe sahiptir.

Başarılarını son üç yılda 5 patent ve 3 faydalı model başvurusuyla taçlandıran Optimak, Türkiye’de kendi teknolojilerini geliştirerek makine, yazılım vb. orta/yüksek teknoloji ürünleri geliştirerek ihracat kapasitesini de yükseltmektedir. Türk sanayisine know-how sağlayarak üretim verimliliğini arttıran, firmaların inovasyon kabiliyetlerini geliştiren, üretim değerini ve karlılığını artıran Optimak, dijital dönüşüm çözümlerini katıldığı yurt içi ve yurt dışı fuarlarda sergilemektedir.

Ekosistemin paydaşları olan üniversiteler, teknoparklar ve sivil toplum kuruluşlarıyla iş birlikleriyle yol almakta olan Optimak, Sakarya Ticaret Odası Dijital Dönüşüm Komitesi Başkanlığı’nı yürütmektedir. Üniversite-Sanayi işbirliği çerçevesinde İTÜ, Yıldız Teknik, Hacettepe, Ankara, İstanbul, Kocaeli ve Sakarya Üniversiteleriyle ortak çalışmalar yaparak AR-GE ekosistemini genişletmektedir. ASD, AMD, SAMİB, ENOSAD, ROBODER, MÜSİAD ve ÜSİMP gibi önemli sivil toplum kuruluşlarının da üyesidir.

ÜRÜNLERİMİZ
  • FABRİKA OTOMASYON
  • PALETLEME ve PALET BOZMA SİSTEMLERİ
  • KOLİLEME MAKİNALARI
  • STREÇ SARMA MAKİNLARI
  • DİJİTAL  DÖNÜŞÜM ÇÖZÜMLERİ
  • YENİLENEBİLİR ENERJİ SİSTEMLERİ
  • İNTRALOJİSTİK ÇÖZÜMLER


Konveyör Sistemleri

Makine Emniyet Sistemleri

Paletleme ve Palet Bozma Sistemleri

Kolileme Makineleri

Streç Sarma Makineleri

Sadece Üye Firmalarımız Yararlanabilir.

Firmaya iletmek istediğiniz taleplerinizi bu formu doldurarak iletebilirsiniz.