NANOKAP YÜZEY KAPLAMA TEKNOLOJİ METAL MAKİNA SANAYİ DIŞ TİCARET LTD.ŞTİ.

NANOKAP  Firması, Ülkemiz Sanayisinin rekabet gücünü arttırmak ve maliyetleri düşürmek amacıyla, çalışan parçaların servis ömürlerini uzatarak  aşınma, sürtünme, korozyon bozulmalarını önlemek amacıyla ileri kaplama teknolojisi uygulayan bir firmadır. Kaplama, çalışan parçaların yüzey bozulmalarını önlemek amacıyla uygulanan bir yüzey çalışmasıdır. Parçanın üst yüzeyine koruyuculuğu, diğer bir ifade ile sertliği yüksek, farklı bir tabaka ile uygulanır.


Faaliyet gösterdiğimiz sektörler başlıca; Savunma Sanayi, Makine – İmalat  ,Çelik yapılar, Enerji sektörleri


Günümüzde özellikle korozyon ve aşınmanın ön plana çıkmasıyla, yüzey koruma teknikleri önem kazanmaktadır. Abrasif aşınmaları önleyici kaplamalar, bakım maliyetlerini ve üretim kayıplarını arttıran aşınmalara, etkili çözümler sunmaktayız. Korozyon önlemede  sıcak daldırma galvanizleme yöntemi uyulamayan makine ve çelik iş parçalarına çözüm üretmekteyiz. Ayrıca tüp şeklinde kapalı olan paçaların sıcak banyoda patlaması söz konusudur. Büyük parçaların galvanizlemesi ise söz konusu değildir. Nanokap firması  ileri teknoloji tekniği yardımıyla; Al , Zn , Zn-Al gibi korozyona dirençli kaplamaların yanında, aşınmaya dirençli Çelik , Paslanmaz Çelik ve Bronz esaslı kaplamalar da üretilebilmektedir.


Nanokap , özellikle sıcak daldırma galvanizleme yapılamayan büyük ebatlı parçaların galvaniz kaplamasını gerçekleştirmek amacıyla yerli  ve milli üretim olan ARK SPREY Püskürtme Kaplama cihazlarını üreterek Türk Sanayisine kazandırmıştır. Üretilen ARK SPREY Püskürtme Kaplama cihazları CE ve ISO 9001 belgelidir.


Nanokap - ARK SPREY Kaplama Cihazı ile ;   • Püskürtme Çınko Kaplama

  • Püskürtme Alüminyum Kaplama

  • Püskürtme Çelik Kaplama

  • Püskürtme Bakır Kaplama 


yapmak mümkündür.


En düşük kaplama makine kapasitesi Nanokap 300 A  AM- S ile 100 mikron kaplama kalınlığında satte 30 m2 lik alan kaplanması mümkürdür.Kaplama cihazları manuel , Robot ve otomasyon uyumlu olarak üretilmektedir.


Müşterinin ihtiyacı doğrultusunda , kaplama kapasitesine göre makine üretimi gerçekleştirilir.


 

Ark Sprey Cihazları

Kaplama Malzemeleri

Sadece Üye Firmalarımız Yararlanabilir.

Firmaya iletmek istediğiniz taleplerinizi bu formu doldurarak iletebilirsiniz.