MPG MAKİNE PRODÜKSİYON GRUBU MAKİNE İMALAT SANAYİ VE TİCARET A.Ş.

Şirketimiz, savunma sanayiinde hem ana hem de alt yüklenici olarak faaliyetler yürütmektedir. Sivil kullanıma yönelik ürünlerin yanında savunma sanayiine yönelik çözümler de sunan firmamız, ülkemizin alanında önde gelen üreticilerindendir. Mühendislik kabiliyetleri ve özgün tasarımlarla dizayn edilen ürünlerimiz, hem 30 yılı aşkın birikimin vermiş olduğu tecrübe hem de teknolojinin getirdiği yeniliklerin bir sentezi olarak üretilmektedir.

Sivil kullanıma yönelik ürünlerde Avrupa, Afrika, Güney Asya ve Ortadoğu şu anki mevcut pazarlarımız arasında yer almaktadır. İhracat pazarlarına yönelik proje bazlı çalışmalarımız devam etmektedir. Mühendislik ve Ar-Ge çalışmalarımızın bir neticesi olarak savunma sanayiine yönelik Balistik ve Mayın Korumalı 8x8 Kurtarıcı Araç , El Yapımı Patlayıcı Tespit ve İmha Robotik Kol Sistemi , Füze Taşıma ve Yükleme Sistemi Vinci gibi farklı çözümler ve ürünler sunmaktayız. Balistik ve Mayın Korumalı 8x8 Kurtarıcı Araç, Türk Silahlı Kuvvetleri envanterindeki araçların arıza veya hasar durumlarında, güvenli şekilde kurtarılmasında görev almak üzere milli imkânlarla tasarlanıp üretilmiştir. Kahraman Silahlı Kuvvetlerimizin operasyonlarında kullanılan bu ürün, gelişmiş ve özgün teknolojik çözümlerle donatılmış, üretim öncesi yoğun bir Ar-Ge çalışması sonrasında ortaya çıkmıştır. Silah kulesi, KBRN koruma sistemi, karıştırma köreltme sistemi gibi opsiyonel donanımlara haiz Balistik ve Mayın Korumalı 8x8 Kurtarıcı Araç, kurtarma alanındaki dışa bağımlılığı ortadan kaldırmaktadır.

Dünya üzerinde sayılı ülke envanterinde ancak benzerleri bulunan, çok az ülkenin geliştirebildiği ve dünyadaki muadillerinden üstün özelliklere sahip Balistik ve Mayın Korumalı 8x8 Kurtarıcı Araç, 2020 yılı itibariyle Türk Silahlı Kuvvetleri envanterine girmiştir. Savunma sanayine yönelik olarak sunduğumuz bir diğer ürün ise El Yapımı Patlayıcı Tespit ve İmha Robotik Kol Sistemi dir. EYP tehditlerine karşı yol ve konvoy güvenliğini sağlamak amacıyla ve çeşitli zırhlı araçlar üzerine entegre edilebilecek şekilde geliştirilmiştir. Sistem, aynı zamanda paletli taşıyıcı üzerine de entegre edilebilmektedir. El Yapımı Patlayıcı Tespit ve İmha Robotik Kol Sistemi ile Türk Silahlı Kuvvetlerimiz, yol kenarlarına ve menfezlere yerleştirilen EYP lere uzaktan kumanda vasıtasıyla belirli bir mesafeden müdahale etme ve etkisiz hale getirme kabiliyeti kazanmıştır.

Radar platformları araç elektroniği ve alt sistemleri, savunma sanayiine sunduğumuz diğer çözümlerimizdir.

Robot, Otomasyon, Ekipman, Yazılım ve Yönetim Sistemleri (Robot, Automation, Equipment Software and Management Systems)

Bağlantı, Kablo ve Kablaj Teknolojileri (Connectors, Cable and Cabling Technologies)

Sistem Mühendisliği ve Entegre Sistem Tasarımı (Systems Engineering and Integrated Systems Design)

Hidrolik Vinçler (Hydraulic Cranes)

Zırhlı Kurtarıcı Araçlar

Füze Yükleme Vinci

El Yapımı Patlayıcı Tespit ve İmha Robotik Kol Sistemi

Radar Platformları

Araç Elektroniği ve Alt Sistemleri

Sadece Üye Firmalarımız Yararlanabilir.

Firmaya iletmek istediğiniz taleplerinizi bu formu doldurarak iletebilirsiniz.