MERİH ASANSÖR A.Ş.

1977 yılında kurulan Merih A.Ş., 30.000 m2’lik üretim sahası ve 180 kişilik nitelikli insan kaynağıyla Türkiye’nin imalat sanayiindeki lider firmalarından birisidir. Başkent Organize Sanayi Bölgesinde yerleşik üretim tesislerinde soğuk sac şekillendirme, kaynaklı imalat, talaşlı imalat, plastik enjeksiyon, elektrostatik toz boya ve yaş boya gibi birden çok imal usulünü tek çatı altında toplayan yapısıyla entegre bir üretim tesisi olarak faaliyet gösteren firmamız, asansör sektörünün ihtiyaçlarına yönelik ürünler üretmekte, %100 yerli ve milli olan bu ürünleri de 65 farklı ülkeye ihraç etmektedir.  

Bünyesinde gerçekleşen üretim proseslerinin tamamında CNC makineler kullanan firmamız, imalat teknolojisindeki son yeniliklerin iyi birer örneği olan CNC Punch tezgâhları, CNC Lazer kesim makinaları, 6 eksenli kaynak robotları, Kartezyen robotlu otonom Sac işleme (kesim+büküm) hatları, CNC Torna ve CNC Freze tezgâhları başta olmak üzere yüksek teknolojiye sahip 40’ı aşkın makineyi envanterinde bulundurmaktadır.  Üretimle birlikte firmada yürütülen tüm süreçler, bir kurumsal kaynak planlama (ERP) yazılımı olan SAP ile uçtan uca izlenmekte ve ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemine göre yürütülmektedir.   

AR-GE merkezinde yürüttüğü tasarım ve projeleriyle özgün ürünler tasarlama kapasitesine sahip olan Merih A.Ş., yüksek teknolojili üretim konusunda edindiği yetenek ve tecrübeyi Savunma Sanayiinde de kullanmak istemektedir. Türk Savuma Sanayiinin bir paydaşı olarak 2020 yılından itibaren sektöre girmiştir.

Kapılar

Kabinler

Sistemler

Karkaslar

Kumanda Panosu

Yedek Parça - Kapı

Sadece Üye Firmalarımız Yararlanabilir.

Firmaya iletmek istediğiniz taleplerinizi bu formu doldurarak iletebilirsiniz.