Kutes Metal San. ve Tic. A.Ş.

Kutes, 1986 yılında Mehmet Bekir Kutmangil tarafından İstanbul Kömür İşletmeleri çatısı altında taşeron madencilik faaliyetleri yürütmek üzere kuruldu. 1990 yılında kurucusu Mehmet Bekir Kutmangil demir döküm sektörü için yatırımlara başladı. 1992 yılında Kutes Döküm fabrikasında, yeni devreye alınan yatay GF otomatik kalıplama hattında ilk döküm gerçekleştirildi. 2016 yılına gelindiğinde talaşlı imalat sektörüne yatırım kararı alındı. Ertesi yıl devreye alınan Kutes Makine üretim tesisinde ilk talaş kaldırıldı ve yeni bir kalıplama hattı için yatırımı kararı verildi. 2019 yılında yeni yatırımların tamamlanması ile HWS otomatik kalıplama hattında ilk döküm gerçekleştirildi. Kutes, bugün müşterilerinin “çözüm ortağı” olma anlayışıyla, başlıca otomotiv, hidrolik, tarım, makine, demiryolu, pompa ve vana endüstrileri olmak üzere 30 bin metrekaresi kapalı olmak üzere toplam 207 bin metrekarelik Özel Endüstri Bölgesi'nde, 50 bin ton döküm kapasitesi, 100 bin saat işleme kapasitesi, 350 çalışanı, 12 kalite güvence sertifikası, bin yüz farklı ürün referansı ile 9 sektöre yılda iki milyon adedin üzerinde parça üretimi ve sevkiyatı gerçekleştiriyor. 


Müşterilerine, topluma ve gelecek nesillere karşı duyduğu sorumlulukla 'Yeni Demir Çağı'nı inşa etmek için durmadan çalışan Kutes, 2022 yılında GRI standardında ilk sürdürülebilirlik raporunu yayınladı, 2033 yılına kadar karbon emisyonlarını sıfırlama hedefi belirledi, operasyonel mükemmellik programı başlattı ve tesislerinde sıfır atık sertifikası almaya hak kazandı. 2023 yılında ise Özel Endüstri Bölgesi ilan edilen şirket, Kutes Enerji olarak da Kırklareli ve Edirne illerinde toplam 26 MW’lık GES yatırımları gerçekleştirdi.


“Daima en iyisi için sürekli çalışan" Kutes, ham dökümden bitmiş ürüne kadar tüm müşterilerinin “Sürdürülebilir Stratejik Ortağı” olmayı hedefliyor. 


 


Rakamlarla Kutes


- Demir dökümde 30 yıllık, talaşlı imalatta 5 yıllık tecrübe


- Son 5 yılda 73 milyon Euro'nun üzerinde yatırım 


- Tekirdağ Çorlu'da 30.000 metrekaresi kapalı olmak üzere 207 bin metrekarelik Özel Endüstri Bölgesi


- 50.000 ton demir döküm ve 100.000 saat işleme kapasitesi


- 9 sektörde üretim


- 12 kalite güvence sistemi sertifikası


- 3 kıtada 12'den fazla ülkeye ihracat


 


Daha fazla bilgi için www.kutes.com adresini ziyaret ediniz.

3 Eksenli CNC Makine (3 Axis CNC Machine)

4 Eksenli CNC Makine (4 Axis CNC Machine)

5 Eksenli CNC Makine (5 Axis CNC Machine)

Otomotiv

İklimlendirme

Tarım

İş makineleri

İnşaat

Demiryolu

Pompa & Vana

Hidrolik ve Pnömatik

Yan Sanayi

Sadece Üye Firmalarımız Yararlanabilir.

Firmaya iletmek istediğiniz taleplerinizi bu formu doldurarak iletebilirsiniz.