KUANTEK ELEKTRONİK ANONİM ŞİRKETİ

KuanTek Elektronik, sinyal ve görüntü işleme algoritmalarının geliştirmesi, uçta ve bulutta derin öğrenme uygulamaları, yapay zeka, analog/sayısal elektronik devre tasarımı, pcb tasarımı ,  FPGA tasarım ve doğrulama konularında uzun yıllara dayanan uzmanlığa sahip kadrosu ile Ar-Ge ve ürün geliştirme faaliyetleri gerçekleştirmektedir. Bu kabiliyetleri kapsamında KuanTek, ASELSAN-MGEO, ASELSAN-REHİS, ASELSAN-SST, TÜBİTAK-BİLGEM, TÜBİTAK-SAGE, ESEN Sistem, Roketsan, AsisGuard, Fotoniks, Transvaro gibi birçok farklı savunma sanayi firmasına Ar-Ge, eğitim ve danışmanlık hizmeti sağlamaktadır.

Kendi bünyesinde geliştirdiği JESD204B, CAN FD, Ethernet Video, Termal Spektrum Video ISP, Görünür Spektrum ISP FPGA donanım (Intellectual Property-IP) çekirdekleri geliştirmiş ve pazara sunmuştur. Efinix FPGA’larının Türkiye temsilciliğini yapmaktadır. Bünyesinde geliştirdiği Efinix FPGA tabanlı gömülü işlem modüllerini de (SoM-System on Module) pazara sunmuştur.

Ar-Ge’den üretime geçiş sürecinde, seri üretim ve daha sonraki cihaz teknik desteği konuları dahil tüm süreçlerde destek sağlamaktadır. Aynı zamanda doktora seviyesinde uzman eğitmenleri ile sayısal tasarım ve doğrulama, C, C++, sinyal / görüntü / video işleme konularında eğitim ve danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Mevcut Tübitak destekli projeleri kapsamında, mikrobolometre teknolojsine sahip özgün bir termal kamera ve FPGA SoM kartları geliştirmektedir. Bu faaliyetler kapsamında yine savunma sanayi firmaları ile farklı spektrumlarda soğutmalı ve soğutmasız termal kameralar, zırhlı araç çevresel görüş sistemleri gibi daha büyük kapsamlı projeleri de hali hazırda yürütmektedir.

Elektronik Tasarım Ar-Ge Hizmeti

FPGA IP Çekirdekleri

LWIR Termal Kamera Çekirdeği

FPGA Gömülü İşlem Kartı

IoT Gateway (Docker Destekli)

Sadece Üye Firmalarımız Yararlanabilir.

Firmaya iletmek istediğiniz taleplerinizi bu formu doldurarak iletebilirsiniz.