KOZANOĞLU KOZMAKSAN HİDROLİK POMPA ARA ŞANZIMAN PTO İML.SAN.TİC.LTD.ŞTİ

Ardında 50 yıllık bir başarı öyküsü bulunan Kozanoğlu Kozmaksan Ltd. Şti. hidrolik ve otomotiv sektörüne hizmet vermek amacıyla 1972 yılında Ankara'da kurulmuştur.

İlk olarak Türkiye’nin yeniden yapılanması ile başlayan şantiyeleşme dönemi, Türkiye’de kamyon sektörünü ve bununla beraber damperli kamyonlara duyulan ihtiyacı da beraberinde getirdi. Firmamız, bu potansiyeli değerlendirmek üzere ilk olarak şantiyelerde kullanılan inşaat kamyonları için damper pompasını üretmeye başladı. Kısa bir süre sonra, damper pompalarına ilave olarak yavru şanzıman olarak adlandırılan ''PTO'' üretimine de 1980 yılından itibaren Ankara Ostim Organize Sanayi Bölgesi'nde hız vermiştir.

2006 yılından itibaren, ASO 1.Organize Sanayi Bölgesi’nde toplam 5000 m2’lik alana sahip yeni fabrikasında üretimlerine devam etmekte olan firmamız, her çeşit ticari araçlarda kullanılan araç üstü ekipman ve mobil hidrolik üst yapı uygulamaları için; Yavru Şanzıman (PTO), Ara Şanzıman , Sandwich Tipi Ara Şanzıman, 4x4 Transfer Kutusu, Devir Ayarlayıcı Redüktör, Motor Redüktörü ve bunlara bağlı yardımcı hidrolik ve pnömatik ekipmanların üretimine devam etmektedir.

2019 yılından itibaran KAHRAMANKAZAN da 4000 m2’lik kapalı alana sahip fabrikasıyla üretim kapasitesini arttıran firmamız müşterilerine daha hızlı hizmet ve ürün sunabilmek adına tezgah parkını genişletmiştir.

Ürünlerimiz ağırlıklı olarak damperli kamyonlarda, hidrolik çöp kamyonlarında, kar küreme araçlarında, yol süpürme araçlarında, akaryakıt tankerlerinde, asfalt serici ve tuz serpme araçlarında, mobil hidrolik vinçlerde, çekicilerde, kancalı yükleyicilerde, sepetli platformlarda, oto taşıyıcılarda, itfaiye araçlarında ve kombine kanal temizleme araçlarında kullanılmaktadır. Ara şanzımanlar; kombine kanal temizleme araçlarında, beton pompalarında, fosseptik çukuru temizleme araçlarında, vakumlu araçlarda ve itfaiye araçlarında kullanılmaktadır.Ürün ve üretim süreçlerde kaliteyi benimseyen firmamız, Türk Standartları Enstitüsü kriterlerine uygun olarak ISO 9001:2008 sertifikasını, Çevre Yönetimi Standartları kriterlerine uygun olarak ISO 14001:2004 sertifikasını ve Avrupa Birliği’nin yeni yaklaşım direktiflerine uygun olarak CE belgesini alarak sistem ve ürün kalitesini belgelendirmiştir.

Günümüzde ise 1800 farklı ürün varyasyonunu içeren geniş bir ürün yelpazesi ile ; Ara şanzıman , SWCH PTO , Redüktör , 4x4 iletim dişli kutusu , Pompa Sürüş Redüktörü , H.statik sürüş kutusu ana ürün grubunu oluşturmaktadır.

Ayrıca Kozanoğlu Kozmaksan ;son yıllarda ülkemizin yapmış olduğu savunma sanayi hamlesi ile ihtiyaç duyulan  tranfer kutusu ve dişli sistemlerini tasarlayıp üreterek  ,yerli ürünleri savunma sanayi sektörüne kazandırmıştır.

6 kıtada dünyanın 92 farklı ülkesine ürünlerini ihraç eden firmamız, Almanya’da, Birleşik Arap Emirlikleri’nde, İngiltere’de, Avustralya'da, Kanada'da, Tayland’da, Filipinler'de, Güney Kore’de, Afrika’da, Mısır'da, Hindistan'da, Peru'da, Polonya'da,  Endonezya’da, Amerika Birleşik Devletleri’nde 15 uluslararası bayisiyle satış sonrası servis hizmetini sağlamaktadır.

Alüminyum ve Alaşımları (Aluminum and Its Alloys)

Talaşlı İmalat (Machining)

Diferansiyel Ve Parçaları, Motorlu Taşıt (Differantials And Parts, Motor Vehicle)

Dişli, Motorlu Araç (Gears, Motor Vehicle)

Güç İletim Ekipmanları, Motorlu Taşıt (Power Transmission Equipment, Motor Vehicle)

Motorlu Araç Şanzımanları, Tahrik Parçaları (Motor Vehicle Transmissions, Drive Assemblies)

Şanzıman Muhafazaları Veya Parçaları, Motorlu Araç (Transmission Housings or Parts, Motor Vehicle)

LASTİK TEKERLİ ARAÇLAR İÇİN 4X4,6X6,8X8 TRANSFER KUTULARI

ARA ŞANZIMAN, PTO, REDÜKTÖR, PTO

Sadece Üye Firmalarımız Yararlanabilir.

Firmaya iletmek istediğiniz taleplerinizi bu formu doldurarak iletebilirsiniz.