KİPAŞ MENSUCAT İŞLETMELERİ A.Ş

Yıllık üretim kapasitesi 80 milyon metre kumaş ve günlük 330 ton iplik olan ve yaklaşık 5.500 çalışanı olan Kipaş Tekstil’in tüm tesisleri, Kahramanmaraş’ta yer alıyor. İSO 500 listesinde Kahramanmaraş’ta ilk yüze giren, Türkiye’nin ve Avrupa’nın en büyük entegre tekstil üretimi yapan firması konumunda olan Kipaş Tekstil bünyesinde; Dokuma, Open-End ve Ring iplik üretiminin yanında Kumaş Boya-Terbiye ve Denim kumaş üretimi gerçekleştiriliyor. Son zamanlarda; Teknik Tekstil ve Ar-Ge çalışmalarıyla Dünya gündeminde yer alan Kipaş Tekstil, pandemi döneminde de ürettiği yıkanabilir, çok kullanımlı, bulaş riskini azaltıcı maske üretimiyle de adından söz ettirdi. Ayrıca geri dönüşüme dayalı pet şişelerden üretilen kreasyonları moda dünyasında kendinden bahsettirdi.
Savunma Sanayine yönelik olarak özellikle Aramid Esaslı Balistik Zırh Kumaşı ve Polietilen Esaslı Balistik Zırh kumaşları ile birlikte yine Aramid Esaslı Yanması Geciktirilmiş kumaşları ülkemizde YERLİ olarak üretmekteyiz.
Kipaş Tekstil 20 Yılı aşkın bir süredir TSK'nın ihtiyacı olan Giyim Kuşam gruplarının en güçlü tedarikçilerinden bir tanesidir.


Teknik Tekstil (Technical Textile)

Dokuma / Örgü Elyaf (Woven / Knitted Fiber)

Savunma Yardım Paketi Sistemleri (Defensive Aids Suite Systems)

Zırh Sistemleri (Armour Systems)

İplik

Kumaş

Denim

Sadece Üye Firmalarımız Yararlanabilir.

Firmaya iletmek istediğiniz taleplerinizi bu formu doldurarak iletebilirsiniz.