KİMTEKS POLİÜRETAN SANAYİ VE TİCARET A.Ş.

Türkiye’nin En Büyük 500 Sanayi Kuruluşu içerisinde yer alan ve 2022 yılı itibariyle halka açık bir şirket olan Kimpur, Türkiye’de 130.000 ton Avrupa’da 25.000 ton bağlı ortaklığı ile bölgedeki en büyük kapasiteye sahip poliüretan sistem evidir. Düzce yatırımı ile kapasitesini 200.000 tona ulaştırmayı hedeflemektedir. Üretimi yapılan poliüretan sistemler ayakkabı, otomotiv, mobilya ve yalıtım / inşaat vb. sektörlerde kullanılmaktadır. Yıllık 130.000 ton üretim kapasitesine sahip olan firmamız 50'den fazla ülkeye ihracat yaparak sektöre öncülük etmektedir. 

Firmamız, Türkiye'nin en çok ihracat yapan poliüretan sistem evidir. Kimpur, kurulduğu yıldan bu yana Ar-Ge çalışmalarına önem vermektedir. Poliüretan teknikleri, uygulama eğilimleri ve genel poliüretan teknolojisi hakkında son bilgileri müşterileri ile paylaşmakta, yeni ürün ve sistem tasarımları ile müşterilerine özel sıra dışı çözümler sunmaktadır. Bu faaliyetlerini 2017 yılının Mayıs ayından itibaren “Ar-Ge Merkezi” olarak kendi alanında uzman ve tecrübeli 26 Ar-Ge personeli ile sürdürmektedir. Kimpur Ar-Ge Merkezinde ürün tasarımı; formülasyonlarda kullanılacak molekül sentezi ile başlayıp, sistemin geliştirilmesi ve Uygulama ve Simülasyon Merkezinde makine denemeleri ile ürünün son halinin test edilmesi aşamasına kadar tüm süreci kapsar.

Teknik Tekstil (Technical Textile)

Giyilebilir Teçhizatlar (Wearables)

Polimer ve Polimer Matris Ablatif Kompozit Teknolojileri (Polymer and Polymer Matrix Ablative Composite Technologies)

Polimerler ve Polimer Matris Kompozit Teknolojileri (Polymers and Polymer Matrix Composite Technologies)

Yapı, İnşaat ve İzolasyon Sektörleri için Poliüretan Sistemler (Yanmaya Dirençli Sandviç Panel (PIR) Sistemleri, Jeotermal Boru İzolasyon Sistemleri vb. Üretimine Yönelik Sistemler)

Otomotiv Sektörü için Poliüretan Sistemler (Otomotiv, Tren, Uçak Koltuğu Üretimine Yönelik Sistemler, Nanoteknoloji Özel Ses Yalıtım Sistemi vb. Üretimine Yönelik Sistemler) 

Yüksek Mukavemetli Özel Elastomerik Malzemeler ve Kaplamalar

Hafiflik ve Yüksek Mukavemet Gerektiren Özel Poliüretan Sistemler

Balistik Uygulamalara Yönelik İleri Teknoloji Poliüretan Sistemler

Mobilya Sektörü için Poliüretan Sistemler (Ofis Koltuğu, Kolçak, Medikal Hafızalı Sünger vb. Üretimine Yönelik Sistemler)

Ayakkabı Sektörü için Poliüretan Sistemler (Terlik, Taban, Çizme, İş Güvenliği ve Askeri Bot Üretimine Yönelik Sistemler)

Yatak ve Yastık Sektörü için Poliüretan Sistemler (Medikal Hafızalı Sünger Üretimine Yönelik Sistemler) 

Kompozit Malzemeler

Poliüretan

PET Artıklarından Sentezlenerek Üretilen Geri Dönüşüm

Poliester Poliol

Eva Granül Hammadde

Grafen

Sadece Üye Firmalarımız Yararlanabilir.

Firmaya iletmek istediğiniz taleplerinizi bu formu doldurarak iletebilirsiniz.