KİM KAYSERİ İLERİ MALZEMELER SANAYİ VE TİCARET A.Ş

KİM Teknoloji A.Ş. 2019 yılında Kayseri Ticaret Odası ve Kayseri Sanayi Odası’nın öncülüğünde Kayseri’den çok sayıda yatırımcının katılımıyla ileri malzemelerin uygulama alanlarına yönelik üretim yapan ve yüksek katma değerli ürünler sunan uluslararası bir firma olmak amacıyla kurulmuştur.

Firmamız bölgeye ilham vermek ve yoğun araştırma faaliyetlerine dayalı sürdürülebilir bir işletme kurmak için yeni bir vizyonu, teknolojiye dayalı büyüme modelini ve geleneksel yaklaşımı bir araya getirmeyi hedeflemektedir.

Şirketin birincil temel teknolojisi, savunma, enerji, ulaşım, sağlık, madencilik gibi çeşitli sektörler için çözümler sağlayan gelişmiş seramik teknolojisi ve nano teknolojiye dayanmaktadır.

Misyonumuz; personel ve araç koruma, havacılık, madencilik, çevre, sağlık ve enerji sektörlerinde yüksek teknoloji gerektiren malzemeleri yasal mevzuata, ulusal ve uluslararası kabul görmüş standartlara uygun olarak tasarlamak ve üretmektir.

Vizyonumuz;  21. yüzyılın önemli sorunlarına özgün malzemelerimizle çözümler sunmaktır.

ÜRÜNLERİMİZ

1. Havacılık;  KİM Teknoloji, zorlu kullanım koşulları için tasarlanmış ileri seramikler ve kompozit ürünler ile uzay ve havacılık sektörlerine tasarımdan seri üretime, ürün döngü sürecinin tamamında hizmet vermektedir.

a. Seramik Matrisli Kompozitler; KİM Teknoloji, C/C ve C/SiC fren diskleri ve roket nozülleri ile havacılık teknolojisine dünya çapında hizmet vermeye odaklanmıştır. C/C ve C/SiC fren diskleri tasarım çalışmalarımız devam etmekte ve bu alanda sektörün ihtiyaçlarına cevap verebilmek için müşterilerimizle birlikte çalışmaya odaklanmış bir takımız.

b. Havacılık Kompozitleri; Uzay ve havacılık sektörünün birçok alanında kullanılan kompozit yapıların üretim çalışmaları deneyimli mühendis kadromuz tarafından gerçekleştirilmektedir. Uçak parçaları ve radom parça üretimine yoğunlaşan mühendislerimiz, müşteri talepleri doğrultusunda üretim çalışmalarına yön vermektedir.

c. Optik; KİM Teknoloji, özellikle yüksek sertlik, düşük kütle ve termal stabilite gerektiren optik ve görüntüleme uygulamaları için tasarlanmış ve optimize edilmiş ürünler geliştirmek için çalışmalarına devam etmektedir.

2. Savunma; 

a. Kişisel Koruma; KİM Teknoloji ileri seramik üreticisi olarak yenilikçi termal işleme çözümleriyle tek eğimli ve çok eğimli geometrilerde zırh üretmektedir. 

b. Platform Koruma; KİM Teknoloji, zırh entegrasyonu için hafif ve üstün balistik performanslı seramik bileşenler üretmektedir. Yeni nesil malzemeler ve ileri üretim teknikleri kullanılarak farklı boyut ve geometrilerde zırh çözümlerini kara, hava ve deniz platformlarına uygun olarak geliştirmekte ve üretmekteyiz. KİM Teknoloji platform çözümleri, geleneksel çelik çözümlerinin yerine seramik-polimer kompozit sistemler ile merminin türü, kalibresi, ağırlığı ve hızına dayalı olarak müşteriye özel koruma sistemleri sunar.

 3. Ulaşım; İleri seramik ve kompozit ürünlerimiz ile ulaşım sektörlerindeki üretimin her alanında yardımcı malzemeler üretmekteyiz.

a.  Otomotiv Çözümleri; KİM Teknoloji otomotiv sektöründe çeşitli uygulamalar için kullanılan, mekanik mukavemeti, termal ve elektriksel dayanımı yüksek, güvenilir ve uygun maliyetli seramikler geliştirmekte ve üretmektedir. Ayrıca, otomotive yönelik piezo seramik ve HTCC/LTCC seramiklerinin tasarlanıp üretilebilmesi için mühendislik çalışmalarımız ve altyapı geliştirmelerimiz devam etmektedir.

b. Raylı Ulaşım; KİM Teknoloji, yüksek hızlı trenlerden banliyöye kadar raylı sistemlerin ağır hizmet koşullarına uygun olarak tasarlanmış ileri seramik ve kompozit ürünler ile çözüm ortağınız olmaktan gurur duymaktadır.

4. Elektronik; 

KİM Teknoloji, Telekomünikasyon ve Network Sistemleri için özel tasarlanmış çözümlerle güvenilir ve uzun ömürlü bileşenler sağlamaktadır. KİM Teknoloji, gelişmiş seramik bileşenleri yüksek güvenilirlik hizmeti, ömür boyu dayanıklılık ve üretim verimliliği sağlayan çok sayıda bilgisayar ve iletişim uygulamasında kullanılmaktadır. KİM Teknoloji’nin geliştirdiği seramiklerle, ultra hassas basınç ve sıcaklık sensörleri ile oksijen ve kimyasal sensörlerine her türlü hizmet koşuluna uygun yüksek performanslı seramik bileşenler sağlamaktadır. leri seramik malzemeler ile yüksek mukavemet, termal stabilite ve korozyon direncini bir araya getiren, zorlu kullanım ortamlarına mükemmel bir uyum sağlayan birçok sensör geliştirilmektedir. KİM Teknoloji mühendisleri, yüksek saflıkta alümina seramiklerinden hibrid seramiklere ve seramik membranlara kadar uygulamaya özel ihtiyaçlara uyacak şekilde gelişmiş seramikler sunar.

5. Enerji; 

KİM Teknoloji, pil çözümleri ve yenilenebilir enerji gibi hizmet uygulamalarına destek vermek için üretilen özel bileşenlerle enerji sektörüne hizmet vermeyi hedeflemiştir. İleri seviye hassas mühendislik kabiliyetimizle geliştirdiğimiz çözümler ile daha temiz enerji ve daha yeşil bir dünya için çalışıyoruz. Gelişmiş seramik malzemelerimiz üstün fiziksel, termal ve elektriksel özellikler sunar. Geniş dielektrik malzeme yelpazemiz, yüksek voltaj sistemleri için kapasitans çözümleri bakımından yüksek kaliteye sahiptir.

 6. Yarı İletkenler; 

Ultra saf seramikler, yarı iletken üretiminin tüm döngüsünde sıklıkla kullanılır. KİM Teknoloji, yarı iletken üretiminin her aşamasında yardımcı malzeme tedariği sağlamak için altyapı ve Ar-Ge çalışmalarına devam etmektedir. KİM Teknoloji mühendislerinin seramik Ar-Ge faaliyetleri ile; epitaksiyel büyütme, işleme ve tek kristal çekme dahil olmak üzere yarı iletken wafer işleme uygulamalarına çözüm sunmayı hedeflemektedir. Ayrıca subsrate çözümü ve yarı iletken işleme bileşenleri geliştirmek için altyapı ve Ar-Ge çalışmalarımız devam etmektedir.

Elektronik Destek Tedbirleri - Elektro-Optik (ESM - Electro-Optic)

Elektronik Koruyucu Tedbirler-Akustik (EPM - Acoustic)

Diğer Yarı İletken Malzemeler (Other Semiconducting Materials)

Yalıtkan ve Dielektrik Malzemeler (Insulating & Dielectric Materials)

Fotonik/Optik Malzemeler (Photonic/Optical Material)

Haberleşme Sistemleri - Akustik (Communications Systems - Acoustic)

Havacılık Ekipman Ve Malzemeleri (Aeronautical Equipment and Supplies)

Diğer Platform Koruma Tedbirleri (Other Platform Protection Measures)

Zırh Sistemleri (Armour Systems)

Balistik Tasarım (Ballistic Designs)

Türbinler, Uçak Tipi (Turbines, Aircraft Type)

Uçak İniş Takımları ve Frenleri (Aircraft Landing Assemblies and Brakes)

Uçak Motorları ve Motor Parçaları (Aircraft Engines and Engine Parts)

Motorlar Ve Motor Parçaları, Güdümlü Füze (Engines and Engine Parts, Guided Missile)

Seramikler, Seramik Matris Kompozit ve Cam Teknolojileri (Ceramics, Ceramic Matrix Composite and Glass Technologies)

Seramik

Kompozit

Optik

Yarı İletkenler

Bor Karbür

Sadece Üye Firmalarımız Yararlanabilir.

Firmaya iletmek istediğiniz taleplerinizi bu formu doldurarak iletebilirsiniz.