KEYVAN HAVACILIK A.Ş.

Özverili ve vizyoner çalışma faaliyetlerimiz sonucunda Avrupa Havacılık Emniyeti Ajansı (EASA) tarafından verilen ULUSLARARASI ONAYLI, TİP 1 DAT Sağlayıcı Sertifikası alarak;  Amerika Birleşik Devletleri, İsviçre ve Fransa’dan sonra bu sertifikayı alan dünyadaki dördüncü, Türkiye’deki ilk şirket olduk.

KEYVAN HAVACILIK, dünya çapında havacılık ve navigasyon verisi, küresel 15.000'den fazla havalimanına dahil edilen verileri ve milyonlarca veri satırından oluşan hava yolları, navigasyon yardımları, waypoint ve havaalanları ile ilgili prosedürler, pist verileri gibi çok çeşitli havacılık verileri üretir. Veri süreci ve kalite kontrolleri, EASA Tip 1 DAT Sağlayıcı Sertifikası kapsamında, uluslararası standartlar olan ED-76A (DO-200B) ve ED-77 (DO-201B) gerekliliklerine uygun, 2017/373 sayılı AB Yönetmeliği ile uyumlu olarak gerçekleştirilmektedir. Bu çerçevede üretilen veri tabanı, ARINC424 standardına ve formatına (Sürüm 22) uygun ve her müşterinin ihtiyaç ve gereksinimlerine göre özelleştirilmiş bir veri tabanıdır.

Uluslararası alanda belgelenen ve onaylanan TİP 1 DAT Sağlayıcı Sertifikamız ile hem ülkemizde öncü havacılık kurumlarına hem de havacılık alanında tüm dünya pazarına, yüksek kalitede havacılık ve navigasyon veri tabanı hizmeti vererek paydaşlarımıza özel çözümler üretiyoruz.

KEYVAN HAVACILIK, tüm operasyonel ihtiyaçların ve gereksinimlerin tam olarak anlaşıldığından ve yeterlilik kontrollerinin sık sık yapıldığından emin olmak için analiz ekibi ve kalite uzmanları için dahili bir eğitim planı uygulamaktadır. Her 28 günde bir Keyvan Havacılık veri tabanını üretmek için kullanılan data, 215 eyalet ve 195 ülkeden temin edilen AIP, AIC ve NOTAM'ların analiz edilmesiyle oluşturulmaktadır. Üretilen veri tabanı Aviyonik üreticileri, uçuş planlamaları, simülatörler ve uçuş departmanları tarafından kullanılabilir.

EASA Certificate 1EASA Certificate 1

Diğer Bilgi İşleme Teknolojisi (Other Information Processing Technology)

Uçak (Aircraft)

Havacılık Danışmanlığı

Havacılık & Navigasyon Veri Tabanı

Havacılık Piyasası Veri Analitiği

Sadece Üye Firmalarımız Yararlanabilir.

Firmaya iletmek istediğiniz taleplerinizi bu formu doldurarak iletebilirsiniz.