KATMERCİLER ARAÇ ÜSTÜ EKİPMAN SANAYİ VE TİCARET A.Ş.

Türk savunma sektörünün önde gelen şirketlerinden Katmerciler, 1985 yılında kuruldu. Silahlı kuvvetlerin ve güvenlik güçlerinin farklı ihtiyaçlarına uygun geniş ürün gamı ve çözümleriyle, Türkiye’nin ve dost ülkelerin güçlü bir çözüm ortağı ve tedarikçisi. Türkiye araç üstü ekipman sektörünün lideri, zırhlı kara araçları üreticisi olarak savunma sanayinin yenilikçi ve dinamik gücüdür. İki kulvarda birden güçlü bir şekilde faaliyet göstermektedir.


Türk Silahlı Kuvvetleri ve güvenlik güçlerinin uzun yıllara dayalı iç ve dış terörle mücadelede edindiği bilgi, tecrübe ve farkındalığın, yeni ürün geliştirmede çok önemli olduğuna inanan şirket, savunma ürünlerini, bu değerli deneyimlerden ve ileri teknolojilerin sunduğu imkânlardan maksimum ölçüde yararlanarak geliştiriyor.


Yenilikçi ve yaratıcı ürünleriyle beğeni toplayan şirket, ürettiği araçların tamamını kendi Ar-Ge Merkezinde tasarlayıp geliştiriyor. Savunma sanayinin dinamik gücü olarak ulusal ölçekte olduğu kadar uluslararası ölçekte de ilgi ve dikkat çekiyor. Geniş ve güçlü bir savunma araçları portföyüne sahip şirket, ürünlerini beş ana kategoride topluyor: 4x4 Taktik Tekerlekli Zırhlı Araçlar, Özel Ürünler, Zırhlı İş Makineleri, Görev Odaklı Özel Amaçlı Araçlar ve Zırhlı Lojistik Araçlar.


Katmerciler’in savunma portföyünde şu araçlar yer alıyor: 4x4 Mayına Karşı Korumalı Zırhlı Araçlar HIZIR ve HIZIR II, 4x4 Meskun Mahal Müdahale Aracı EREN, İnsansız Kara Aracı olan ve sektörün “mini tank” olarak tanımladığı Uzaktan Kumandalı Atış Platformu UKAP, 4x4 Yeni Nesil Kriminal İnceleme Aracı KIRAÇ, 4x4 Sınır Güvenliği Aracı ATEŞ, 4x4 Zırhlı Personel Taşıyıcı KHAN, Toplumsal Olaylara Müdahale Aracı (TOMA), Zırhlı Ambulans, 4x4 Zırhlı Komuta ve Devriye Aracı Gizli Zırhlama Sistemi NEFER, Koruma Kalkanı, Uzaktan Kontrollü Çok Namlulu Gaz Atar Sistemi, Uzaktan Kumandalı Zırhlı Paletli Ekskavatör, Zırhlı Kazıcı Yükleyici İş Makinesi, Uzaktan Kumandalı Zırhlı Belden Kırmalı Yükleyici İş Makinesi, Uzaktan Kumandalı Zırhlı Dozer. Şirketin Zırhlı Lojistik Araçlar kategorisinde ise çatışmalı veya riski yüksek bölgelerde kullanılmak üzere geliştirilen Zırhlı ADR’li Akaryakıt Tankeri, Zırhlı Otobüs, Zırhlı Low-Bed Treyler, Zırhlı Damper, Zırhlı Su Tankeri, Zırhlı Teleskobik Forklift, Zırhlandırılmış Dozer ve Zırhlı Kurtarma Aracı bulunuyor.


Şirketin geliştirdiği araçlar Türkiye’de, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin sınır ötesi operasyonlarında ve tedarik sağlanan dost ülkelerde etkin olarak kullanılıyor. 


İhracat odaklı bir şirket olarak 75’i aşkın ülkeye ihracat yapan Katmerciler, Kasım 2010 tarihinden bu yana halka açık bir şirket olarak Borsa İstanbul’da işlem görüyor.


İzmir Çiğli Organize Sanayi Bölgesi ve Ankara Başkent Organize Sanayi Bölgesi’nde modern üretim tesisleri bulunuyor. Bilim, Teknoloji ve Sanayi Bakanlığı’ndan “Ar-Ge Üretim Merkezi” sertifikalı güçlü bir Ar-Ge Merkezine sahip. 50’si mühendis yaklaşık 500 çalışanıyla, sürekli gelişen bir şirket olma niteliğiyle, özgüveni ve inovatif yaklaşımıyla pek çok alanda yeniliklere imza atan, ihtiyaca uygun çözümler üretebilen, üretimden satış sonrası hizmetlere kadar kaliteden ödün vermeme felsefesiyle fark yaratan bir şirket.

İnsansız Kara, Deniz ve Hava Araçları (Unmanned Land / Sea / Air Vehicles)

Zırhlı Araçlar

Sadece Üye Firmalarımız Yararlanabilir.

Firmaya iletmek istediğiniz taleplerinizi bu formu doldurarak iletebilirsiniz.