KARAKAMLAR HAVACILIK VE SAVUNMA SANAYİ A.Ş.

KARAKAMLAR Havacılık ve Savunma Sanayi A.Ş. 2014 yılında ODTÜ Teknokent’te faaliyete başlamıştır. 2017 yılından bu yana Ankara Teknopark’ta çalışmalarına devam etmektedir. Türk havacılık ve savunma sanayisinde faaliyet gösteren bir araştırma-geliştirme firması olan KARAKAMLAR’ın ürün ve hizmetleri, ülkemizin savunma sanayisinin öncü kurumlarına uzun süredir beğeniyle sunulmaktadır.

KARAKAMLAR’ın ürün ve projeleri: insanlı ve insansız hava araçları, kütle merkezi ölçüm cihazları, gimbal balanslama hizmetleri, atalet momenti ve tüm kütle özellikleri ölçüm sistemleri, savunma sanayi donanım ve alt sistemleri, motor test sistemleri, uçak tasarım yazılımı, insanlı uçak projesi ve isteğe özel fırçasız motor ve karbonfiber pervane imalatı olarak özetlenebilir.

KARAKAMLAR’ın verdiği mühendislik hizmetleri: sistem mühendisliği ve danışmanlık, test sistemleri geliştirilmesi, elektronik ve mekanik tasarım, yapısal tasarım ve analiz, aerodinamik analizler ve aeroelastik hesaplamalar, simülatör geliştirme, mühendislik yazılımları, hızlı prototipleme, imalat, montaj ve bakım olarak özetlenebilir.

Uçak Kütle Merkezi Sistemi

Kütle Merkezi Ölçüm Cihazı

Hassas Kütle Merkezi Ölçüm Cihazı

Atalet Momenti ve Tüm Kütle Özellikleri Ölçüm Sistemi

İHA Motor Test Sistemleri

Büyük Motor Test Sistemleri

Sadece Üye Firmalarımız Yararlanabilir.

Firmaya iletmek istediğiniz taleplerinizi bu formu doldurarak iletebilirsiniz.