KALE OTO RADYATÖR SAN VE TİC A.Ş.

KALE OTO RADYATÖR A.Ş. 1966 yılında İstanbul’da kurulmuştur. Kurulmuş olduğu günden bu yana, motorlu araçlar için motor su soğutma radyatörleri ve ısıtma petekleri ile başlayan küçük ölçekli üretim, bugün 700’den fazla deneyimli mühendislik ekibi ve üretim kadrosu ile Gebze-Kocaeli fabrikasında yapmakta olduğu üretim faaliyeti ile Otomotiv Ana Sanayi, Savunma Sanayi, Yedek Parça ve İhracat Pazarlarına geniş bir ürün yelpazesiyle motor soğutma radyatörleri, intercooler (hava soğutma radyatörleri), yağ soğutucuları, yakıt soğutucuları, ısıtma kaloriferleri, kondenser, komple motor soğutma modülleri, HVAC (Isıtma-Havalandırma ve Klima) sistemlerini sunmaktadır.

Tüm alt yapısı tamamlanan ve yeni modern binasında hizmet veren AR&GE merkezimiz için Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı‘ na yapılan başvurusu 15 Aralık 2011 tarihinden itibaren 5746 sayılı kanunun hükümlerine göre kabul edilmiştir. Arge bölümümüz Tasarım,  Prototip ve Test-Ölçüm-Deney-Değerlendirme grubu olmak üzere 3 bölüme ayrılmıştır. Mühendislik yeteneklerini ve test kabiliyetlerini sürekli arttıran AR&GE merkezimizin laboratuvarı, ISO/TS 17025 Akreditasyon belgesine sahiptir. Tasarım çalışmalarında Catia 5, UniGraphics, Autodesk Inventor gibi 3D Modelleme Programları ile birlikte CFD akış simulasyon programı, FEA analiz programı kullanmaktadır. Komple soğutma modülleri için ise simülasyon çalışması yapılarak en uygun, en güvenilir ve en rekabetçi soğutma sistemleri tasarlanmaktadır.

Kale, ürün geliştirme ve ürün onay faaliyetlerini kendi tesisinde yapmak üzere tam teşekküllü bir test laboratuvarı kurmuş olup, yurtiçi ve yurtdışı tüm Otomotiv Ana Sanayi firmalarının ve Savunma Sanayi kuruluşlarının taleplerini karşılamaktadır. Üretilecek soğutma modüllerini üstün ve güvenilir kalitede müşterilerine sunmak amacıyla kendi laboratuvarında test etmektedir. Bu sayede, güncel teknolojik test ve kontrol ekipmanları ile oluşabilecek problemleri zamanında ve etkili olarak çözebilme hedeflenmektedir. Kale test laboratuvarında uygulanacak test ve süreçler, laboratuvar güvenilirliği TÜRKAK tarafından da denetlenerek 2009 yılında onaylanan, TS EN ISO/IEC 17025 Laboratuvar Kalite Sistem Standardına uygun olarak yürütülmektedir.

Bilgi Tabanlı Mühendislik (Knowledge-based Engineering)

İleri İmalat Teknolojileri (Advanced Manufacturing Technologies)

Proje Yönetimi ve Takibi (Project Management and Control)

Alüminyum ve Alaşımları (Aluminum and Its Alloys)

Termal ve Termodinamik Teknolojiler ve Cihazlar (Thermal & Thermodynamic Technologies & Devices)

Motorlu Araç Motorları Ve Parçaları (Motor Vehicle Engines And Parts)

Soğutma Sistemleri, Uçak Motoru (Cooling Systems, Aircraft Engine)

Oem Ürünleri

Yedek Parça

Termal Yönetim Sistemleri

Batarya Isıtma / Soğutma Sistemleri

Batarya Soğutma Plakaları

Chiller

Isı Pompası Sistemleri

Düşük Isı Kapasiteli Radyatör

Kondenser

Sadece Üye Firmalarımız Yararlanabilir.

Firmaya iletmek istediğiniz taleplerinizi bu formu doldurarak iletebilirsiniz.