KALE KALIP MAKİNA KALIP SANAYİ A.Ş.

1957 yılında temelleri atılan Kale Grubu, Türkiye’de seramik sektörünün kuruluşuna öncülük etmiş, zaman içerisinde makine ve parça imalatı, savunma ve havacılık, kimya, elektrik malzemeleri, enerji, madencilik, lojistik sektörlerinde yatırımlar yaparak Türkiye’nin sayılı Sanayi kuruluşlarından biri haline gelmiştir.
Kalekalıp’ın da içerisinde bulunduğu Kale Grubu’nun Savunma ve Havacılık sektöründe faaliyet gösteren şirketleri bugüne dek kazanılan kabiliyetler ve kurulmuş olan güçlü altyapı sayesinde, milli savunma ve havacılığımızın ihtiyaç duyduğu ürün geliştirme ve üretim çalışmalarında da aktif rol oynamaktadır. Bu kapsamda hâlihazırda geliştirme aşamasında önemli katkılarda bulunduğumuz Milli Piyade Tüfeği, yine tamamıyla kendi imkânlarımızla geliştirmiş olduğumuz diğer taarruz silahları örnek olarak verebiliriz. Bunun yanı sıra BOTAŞ, İGDAŞ, gibi ilgili tüm makamlarca onanmış ve kabul edilmiş olarak ev ve sanayi tipi sayaçlar, her türlü basınç ve debide RMS A-B-C tipi istasyonlar imalatı yapmaktadır. Kalekalıp bünyesindeki, taahhüt bölümü ile beraber, ihtiyaca göre çeşitli alt taşeronlar kullanarak ya da konsorsiyumlar oluşturarak, iştigal alanına giren konularda anahtar teslim projeler gerçekleştirmektedir.
Şubat 2009’da imzalanan Sözleşme ile savunma sanayi ihtiyaçlarının yurtiçinden karşılanma oranının arttırılması ulusal hedefi doğrultusunda, kendi tasarımlarımızı yapma ve silahlı kuvvetlerimizin ihtiyaçlarını yurt içi geliştirme yoluyla karşılama amacıyla son nesil piyade tüfeklerinin tüm üstün özelliklerini taşıyan milli piyade tüfeğinin geliştirme safhasının ana alt yüklenicisi olunmuştur. TSK’nın taktik teknik istek ve özelliklerini taşıyan, muharebe ortamında, gece ve gündüz, her türlü arazi ve hava şartlarında hizmet edecek, modern piyade tüfeği geliştirme safhası başarıyla tamamlanmıştır. Aralık 2015’te Kalekalıp A.Ş. ile SSM arasında imzalanan Seri Üretim Dönemi Sözleşmesi ile çok önemli bir konuda dış bağımlılığımızın ortadan kaldırılması için büyük bir adım atılmıştır.

Tüfek

Sadece Üye Firmalarımız Yararlanabilir.

Firmaya iletmek istediğiniz taleplerinizi bu formu doldurarak iletebilirsiniz.