İSTANBUL SİLAH VE SAVUNMA SAN. TİC. A.Ş.

İstanbul Silah Sanayi, sportif amaçlı av tüfekleri üretmek üzere İMES Sanayi Sitesi’nde 2003 yılında kurulmuş yeni bir firma olsa da, şirket sahibi Sn. Erol Kurt bu sektörde 25 yıllık bir tecrübeye sahiptir. Bu süre içerisinde sahibi olduğu firmalar, başta Amerika Birleşik Devletleri olmak üzere tüm dünya ülkelerine ciddi miktarlarda gerek pompalı, gerekse yarı otomatik av tüfekleri üretip ihraç ederek, ülke ekonomisine önemli katkılarda bulunmuştur.

İstanbul Silah Sanayi, kuruluşundan itibaren kendi tescilli markaları olan yarı otomatik İmpala, CZ Turka, Mikado tüfeklerini üretmiş ve başarı ile pazarlamıştır. İstanbul Silah Sanayi, patenti alınmış, tüm tasarım ve mühendislik çalışmaları ile üretip, testlerini başarı ile tamamladığı yeni yarı otomatik, kinetik tepkime sistemi ile çalışan İmpala Plus tüfeğini gururla pazara sunmaktadır. Firma, 2016 yılı ikinci yarısından itibaren tüm faaliyetlerini kendisine ait 18.000 m2 alana sahip modern, yeni fabrika binasında sürdürmektedir.

Tesis Güvenlik ve Yivli Silah Üretim İzin Belgeleri’ ne de sahip olan firma, her sene yaklaşık %25’e yakın büyüme oranı ile av tüfeği ve savunma sanayii sektörlerinde ülke ekonomisine önemli katkılar sağlamaya devam etmektedir.

Kaliteli ve zamanında üretim hedefi ile çalışan firma, günümüzde ISO 9001 kalite sistem belgesine sahip, yaklaşık 230 kişiye istihdam sağlayan, çalışanlarının %10’u mühendis ve teknik ekipten oluşan, her türlü imalat ve ölçüm sistemlerine sahip, teknolojiye ve insana sürekli yatırım yapan, tüm AR-GE faaliyetlerini kendi bünyesinde gerçekleştiren, gerçekleştirdiği AR-GE faaliyetleri sonucunda kendisine ait birçok faydalı model ve patent sahibi olan bir kuruluş olarak ve sürekli büyüyerek iş yaşantısına gururla devam etmektedir.

Tüfekler, Tipsiz (Rifles, Recoilless)

Tüfekler Veya Tüfek Parçaları, 30 Mm. Ve Aşağıda (Rifles or Rifle Parts, 30 mm. and Below)

Yivli Av Tüfek

Sadece Üye Firmalarımız Yararlanabilir.

Firmaya iletmek istediğiniz taleplerinizi bu formu doldurarak iletebilirsiniz.