İdeal Av Spor Tur. İml. San. ve Tic. Ltd. Şti.

İdeal Av Spor 1963 yılında Haşim ERYÜREK tarafından Adana’da kuruldu. İlk yıllarda tüfek tamirciliği, ağızdan dolma tüfekler, ağızdan dolma pistollar nakışlarla bezenerek müşterilerin sunumuna hazırlanırdı.


1980 yılında Elektrik Mühendisliği eğitimini tamamlayan İkinci Kuşak temsilcisi Cemil Eryürek’ in şirkete katılmasıyla birlikte Türkiye’de ilk resmi havalı tek saçma ve tek kurşun üreticisi oldu. 1984 yılında Patlayıcı madde deposu inşa ederek MKE anlaşmalı bayi olarak önce bölgemize sonra tüm Türkiye’ye hizmet vermeye başladı.  


Faaliyet alanlarımızı 1990’lı yıllardan sonra ithalatın açılması ile birlikte genişletmeye devam ettik. Saga dolu av fişekleri, Gamo havalı spor tüfekleri Türkiye Exclusive Distribütörü olarak çalışmalarımızı devam ettirirken, yurt dışına ihracat yapmaya da başladık. Havalı saçmalarımız, kurşun başta olmak üzere birçok ürünü yurt dışına ihraç ettik.


1997 yılında İşletme Fakültesinde eğitimini tamamlayan İkinci Kuşak temsilcilerinden Vedat Eryürek’ in şirkete katılımıyla da hizmet çeşitliliğimizi arttırdık. Şirketimiz havai fişek sektörüne girmiş; ithal ve yerli ürünlerin toptan ve perakende satışı ile birlikte, profesyonel havai fişek gösterileri düzenlemeye başlamıştır.


İdeal Av Spor, 2005 – 2008 yılları arasında, ithalattaki yoğunluğunu yerli üretime endeksleyerek, ithalatı azaltan yerli üretimini arttıran politikalarını geliştirmeyi planladı.


Üretimde de bu planları uygulayabilmek için Osmaniye ilinde 600.000 m2 alanı kapsayan, 7662 m2 kapalı alan ve 100 kişilik istihdamı hedefleyen üretim ve depolama tesisini 2008 yılında açtı.


 2009 yılında Ziraat Mühendisi  olarak Eğitimini tamamlayan Üçüncü kuşak temsilcilerinden Çağdaş Adnan ERYÜREK’in fabrika koordinatörlüğüne gelmesiyle üretim odaklı çalışmaya hız verilmiştir.


Ufkumuzun ve fiziki alanımızın büyüklüğü sektördeki vizyonumuzu da kaçınılmaz olarak büyüttü. 2012 yılında Elektrik-Elektronik mühendisi olarak Eğitimini tamamlayan Üçüncü kuşak temsilcilerinden Haşim ERYÜREK’in katılımıyla Satış ve dağıtım ağı arttırılmış olup Ankara ve İstanbul Bölge Müdürlükleri oluşturulmuştur.


Üretim Yelpazemiz ise;


Av, atış ve ses fişeklerini, C.I.P. ve TSE normlarına uygun olarak  Dünya standartlarında üretimini gerçekleştirip yurtiçi ve yurtdışı pazarlarına satışını gerçekleştirmekteyiz.


2016 yılında Emniyet Genel Müdürlüğünün talebi üzerine Biber gazı ile ilgili ARGE çalışmaları yapılmış olup ilk parti 40.000 adet Gaz Fişeğinin teslimatı yapılmıştır. 37/38 mm Gaz fişeklerinin yanında, CS Gaz El bombası, Sis el bombaları, Ses ve Işık El bombası (Flash Bang) üretimlerimizin üretimleri devam etmektedir.


2022 yılında 9x19 Parabellum tabanca mermisi üretimiyle mühimmat üretimine de başlamış bulunmaktayız. 


İdeal Grup Firmalarında 9’u mühendis olmak üzere 145 kişi çalışmaktadır.  


Kurulduğu tarihten itibaren kaliteli ürün ve hizmeti ön planda tutmak; ileri teknoloji ile üretimi, istihdamı, ülke ekonomisine ve yeni hedeflerine savunma sanayine katkıyı ilke edinmeye devam edecektir.

Av Fişeği

Ses Fişeği

Tabanca mermisi

CS Gaz El Bobası

Sis El Bomabası

Ses ve Işık Bombası

CS Gaz Fişeği

Sis Fişeği

Sadece Üye Firmalarımız Yararlanabilir.

Firmaya iletmek istediğiniz taleplerinizi bu formu doldurarak iletebilirsiniz.