FLOKSER KİMYA SANAYİ VE TİCARET A.Ş.

40 yıllık sanayi tecrübesi ile Flokser Kimya; inşaat, terlik ve taban, mobilya, otomotiv, yapıştırıcı, beyaz eşya, izolasyon, savunma sanayi sektörlerinde poliüretan, poliüre, polyester ürünleri ile çözümler sağlayan, Türkiye’nin önde gelen poliüretan sistem evidir.

Türkiye’nin kimya sektöründe poliüretan ham madde üreticisi ve ihracatçısı olan Flokser Kimya, ülkemizin savunma teknolojileri ihtiyaçlarında kimyasal çözümler sunmak üzere 2017 yılında başlattığı çalışmalarını 2020 yılında Flokser İleri Kimya Teknolojileri’ni kurarak multidisipliner çalışma kabiliyeti ve proses bilgisiyle endüstriyel alanda farklı ihtiyaçlar için polimer ve reçine sistemler geliştirmeye odakladı. Flokser İleri Kimya Teknolojileri; kompozit zırh sistemleri ve bina, araç, personel koruma sistemleri gibi savunma ihtiyaçlarına, özel polimer kimyasalları üreterek inovatif ürünler geliştirmektedir.

Kimya sektöründe her sene ARGE’ye en çok yatırım yapan şirketler listesinde ilk 10’da olan Flokser Kimya, bakanlık onaylı ARGE Merkezi ile araştırma ve geliştirme çalışmalarına her sene yatırım yapmaya devam edip, değişen dünyanın farklılaşan ihtiyaçlarını karşılamak, katma değerli ürün geliştirebilmek ve rekabette farklılaşmak için hiç bitmeyen bu yarışta her zaman önde koşmayı ilke edinmektedir.

Bugün, dünya çapında kabul gören üretim standartlarına ve uzun yıllara dayanan tecrübesi ile Flokser Kimya; ürün kalitesi, yüksek üretim kapasitesi, yenilikçi yaklaşımıyla kimyanın ve poliüretanın kullanıldığı her alanda faaliyet göstermeye büyüyerek devam etmektedir.

Polimerler ve Polimer Matris Kompozit Teknolojileri (Polymers and Polymer Matrix Composite Technologies)

Poliüretan Ayakkabı ve Ayakkabı Ürünleri

Poliüretan Yapı ve İzolasyon Ürünleri

Poliüretan Isıtıcı ve Soğutucu İzolasyon Ürünleri

Otomotiv Sektörü Poliüretan Sistemleri

Mobilya Sektörü Poliüretan Sistemleri

Hammaddeler

Savunma Sanayi Uygulamaları

Zırh Çözümleri

Sadece Üye Firmalarımız Yararlanabilir.

Firmaya iletmek istediğiniz taleplerinizi bu formu doldurarak iletebilirsiniz.