EST ENDÜSTRİ TEKNİK A.Ş.

Firmamız faaliyetlerine 2006 yılında Endüstri Teknik Ltd Şti de İş Geliştirme Yöneticisi olarak çalışan Makine Y. Mühendisi İ. Murat Özbek öncülüğünde Kuru Film Yağlayıcıların metal yüzeylere kaplama uygulaması yaptırmasıyla başlamıştır.
2010 yılında Kaplama, Boyama ve Kalite Yönetim Sistemi konularında sektörel tecrübesi olan Kimya Mühendisi Dicle Dinler’in firmaya Teknik/ Üretim Müdürü olarak katılmasıyla Kuru Film Yağlama uygulamasının yanı sıra diğer kaplamalarında uygulama süreci başlatılmıştır. Alüminyum, Çelik, Paslanmaz Çelik, Magnezyum, Bakır ve alaşımları gibi yüzeylere uygulanan daldırma, elektrolitik spreyleme yöntemleriyle inorganik ve organik kaplama çeşitliliği günden güne arttırılmıştır. Savunma Sanayisinin ana yüklenicilerinden olan Aselsan, Roketsan, Nurol Savunma, MKEK, Otokar, FNSS gibi firmalardan müşteri onayı almıştır.
2013 yılında Uluslararası Havacılık ve Savunma Akreditasyonu belgesi olan NADCAP sertifikası alınarak kalite ve kimyasal proseslerde dünya standartlarında iş yapmaya hak kazanılmıştır.

2015 yılında Kaplama ve boyama faaliyetleri Endüstri Teknik’den ayrılarak, F. Zeliha Özbek, İ. Murat Özbek ve M. Halim Özbek ortaklığında EST Endüstri Teknik Yüzey Kaplama A.Ş. olarak kurulmuştur.
Altın ve Gümüş kaplamaların proses onaylarının alınması ile birlikte artan prosesler ve yeni müşterilerle, %59 üretim artışı sağlanmıştır. Farklı kaplama katmanlarının oluşturduğu, farklı kaplama kalınlıklarının X-Ray cihazı ile ölçülmesi ve yüzey özelliklerini 10 kat büyüten mikroskop ile kontrollerinin sağlanması gerçekleştirilmiştir. Mevcut binalara ek olarak 1000 m2’lik bir alana sahip yeni binanın satın alınması yapılarak, üretim artışı için alt yapı çalışmaları başlatılmıştır. 2018 sene sonuna kadar kapasite artışı makine teçhizatları ile inşaat işleri tamamlanmıştır.
Yeni Eloksal ve Kromatlama hatları ile kimyasal proseslerde %50 kapasite artışı sağlanırken, yeni Yaş Boya kabini ile boyama kapasitesinde de %50 artış sağlanmıştır. Lazer Markalama cihazı alınarak, müşterilere markalama konusunda da hizmet verilmeye başlanılmıştır. Sene sonu itibariyle müşteri sayımız 400’e personel sayımız ise 50’ye ulaşmıştır. Üretim planlama ve takip programı olan Canias programının satın alması yapılarak, gerekli eğitimler gerçekleştirilmiştir. Toplam 22 proses ile başta Savunma ve Havacılık sektörleri olmak üzere diğer sektör müşterilerine de hizmet vermeye devam etmektedir.

Kaplama

Markalama

Sadece Üye Firmalarımız Yararlanabilir.

Firmaya iletmek istediğiniz taleplerinizi bu formu doldurarak iletebilirsiniz.