ERGİNER SERAMİK SAN. VE TİC. A.Ş.

1952 yılında kurulan firmamız 2 değişik konuda üretim yapmaktadır.

Birinci üretim konumuz; seramik kılavuzlar (tekstil makinaları seramikleri), teknik seramikler ve özel seramikler üretimidir.
1952 yılından beri teknik porselen üretimi yapan “ Erginer Porselen A.Ş.” , ilk olarak 1985 yılında porselen iplik kılavuzları üretimine başlamıştır. Sektördeki gelişmeleri takip ederek Ekorit markası ile 1996 yılında alüminyum oksit kılavuzlar, 2002 yılında Ekotit markası ile titanyum oksit kılavuzlar ve 2005 yılında da Ekozir markası ile zirkonyum kılavuzlar üretmeye başlamıştır.

Bugün sekiz değişik hammadde türü ile; Tekstil sektöründe, Bakır – çelik tel çekim ve kablo sektöründe ayrıca, talep edilen özel seramikleri de üreterek değişik sektördeki müşterilerine hizmet vermektedir.

Firmamızın ikinci üretim konusu ise 3 boyutlu dokuma tekniği ile karbonfiber, para aramid gibi teknik elyaflar ile özel kompozit parçaların üretimidir. 2012 yılından itibaren yurtiçi ve yurtdışı fuarları ile ürünlerini dünyaya tanıtmaya ve geliştirmeye devam etmektedir.

Entegre üretici olmayı ilke edinen firmamıza hammadde girmekte ve kullanıma hazır mamül mal çıkmaktadır. Bunun avantajı olarak ürettiğimiz malın her aşamada kalite kontrolü yapılarak en kaliteli mamül üretimi yapılmaktadır.

Seramik Kılavuzlar

Sadece Üye Firmalarımız Yararlanabilir.

Firmaya iletmek istediğiniz taleplerinizi bu formu doldurarak iletebilirsiniz.