ER MAKİNA DİŞLİ SANAYİ TİCARET A.Ş.

ER MAKİNA DİŞLİ SANAYİ A.Ş. Türkiye’nin önde gelen hassas dişli ve dişli kutuları üreticilerindendir. Firmamız 1975 yılında Ankara’da Ekrem Erdoğan tarafından kurulmuştur. Yüksek teknoloji kullanımı ile yüksek teknoloji ürün üretmeyi hedefleyen firmamız gelişmekte olan makina parkımız ile endüstriyel ve havacılık uygulamaları için hassas ve özel isterlere uygun dişli, dişli kutuları ve komponentlerinin üretimini gerçekleştirmektedir. Er Makina Dişli Sanayi 2600 m2 kapalı alanda, 35 mavi yaka ve 15 beyaz yaka çalışanı ile hizmet etmektedir. Bulunduğumuz sanayi içerisinde ürünlerimizin kalitesini arttırmak ve sürdürülebilirliğini sağlamak amacı ile kalite kontrol kabiliyetlerimiz her geçen gün geliştirilmektedir. Er Makina üretim kabiliyetleri dahilinde ve ürün portfolyosu ile havacılık, savunma sanayi, maden, enerji sektörlerinin taleplerini karşılamaktadır. Firmamız AS 9100 REV D Havacılık ve Uzay Sanayi Kalite Yönetimi ve ISO 9001 kalite yönetim sistem belgelerine sahiptir.

Firmamız 2014 yılı itibariyle Milli savunma sanayi ve milli havacılık alanlarında hizmet etmeyi ve özellikle ülkemiz sanayinde üretimi bulunmayan özel dişlilere yönelik araştırmalarına hız vermiş ve 2015 yılında öz sermayesi ile yatırımlarına başlamıştır. 2015 yılında Dişli Ölçüm Tezgahı, CMM ve Nital Etch Yanık Kontrol Laboratuvarı, 2016 yılında ise havacılık alanında kullanılmakta olan hassas dişlilerin üretiminde kritik proses olan profil taşlama prosesini gerçekleştirebilmek amacı ile CNC Profil Taşlama tezgahı yatırımlarını gerçekleştirmiştir. Ayrıca dişli tasarımında analiz kabiliyeti kazanılması amacı ile Türkiye’de ilk ve tek kullanıcı olarak Romax Designer Gear Software yatırımı gerçekleştirilmiştir.

ER MAKİNA inovatif ve gelişimci bir anlayışla 2016 yılında Ar-Ge çalışmalarına başlamış ve ilk TÜBİTAK projesini 2017 yılında başarıyla tamamlamıştır. Türkiye’de ilk olarak “ Yüksek Devirli Dişli Kutusu” üretimini gerçekleştirmiş ve Giriş: 3.000 dev/dak, Çıkış: 30.000 dev/dak, Tork: 150 Nm dişli kutusunun tasarım, üretim ve testini tamamlamıştır.

Bugün firmamız ülkemizin önde gelen savunma sanayi ve havacılık firmaları ile önemli bir paydaş ilişkisine sahiptir ve milli projelerde hedeflediği yolda ilerlemektedir. Firmamız TAI, TEI ve ASELSAN ile yerlileştirme çalışmaları kapsamında ANKA Motor Dişli Kutusu, FIRTINA OBÜS Hareket Dişli Kutusu, ANKA İniş Takımları, Yerli Jet Motoru Dişli Yakıt Pompası gibi milli ve ülkemiz için hayati öneme sahip bir çok projede gerek üretim gerekse tasarım konularında yer almaktadır.

Transmisyon ve Güç Aktarım Sistemleri (Transmissions and Powertrains)

Dişli, Motorlu Araç (Gears, Motor Vehicle)

Güç İletim Ekipmanları, Motorlu Taşıt (Power Transmission Equipment, Motor Vehicle)

Motorlu Araç Motorları Ve Parçaları (Motor Vehicle Engines And Parts)

Motorlu Araç Şanzımanları, Tahrik Parçaları (Motor Vehicle Transmissions, Drive Assemblies)

Şanzıman, Motorlu Araç (Transmissions, Motor Vehicle)

Uçak Güç İletim Ekipmanları (Aircraft Power Transmission Equipment)

Uçak İniş Takımları ve Frenleri (Aircraft Landing Assemblies and Brakes)

Uçak Motorları ve Motor Parçaları (Aircraft Engines and Engine Parts)

Dişli Taşlama

Dişli Kesme

Freze ve Delme

Yüzey, ID ve OD Taşlama

Dönüm

Broşlama ve Anahtar Yerleştirme

Uçak İniş Takımları

Şanzıman

Sadece Üye Firmalarımız Yararlanabilir.

Firmaya iletmek istediğiniz taleplerinizi bu formu doldurarak iletebilirsiniz.