Element Proje Müş.Tek.Müh.İnş.Mak.Isı Sis. San ve Tic A.Ş

TANITIM

            Şirketimiz 2009 yılında 70.000tl sermaye ile kurulmuş olup, 2019 yılı itibari ile sermayemiz 900.000tl ulaşmış ve sermayemizin tamamı ödenmiştir.  Faaliyet göstermekte olduğumuz sektör orta derece emek, yüksek bilgi ve orta sermaye segmentinde yer almaktadır. Ana faaliyet alanlarımız:

*enerji verimliliği teknik danışmanlığı ve geri dönüşüm odaklı özel teknolojik imalatları,

*endüstriyel tesisat sistemleri kurulumu, montajı, de-montajı hizmetlerinin sunumu

*endüstriyel tesis yardımcı işletmeleri tasarım ve imalatları

* Buhar kazanları, ekonomizer ve ısı değiştiricileri tasarımı ve imalatı,

* ısıtma-soğutma üniteleri, ar-ge proje çalışmaları ve portatif tasarımlarından oluşmaktadır.


Element Proje, 2008 yılı ekonomik krizinin gölgesinde, 2009 ocak ayında, 4 kişilik kadro ile kiralık bir iş yerinde kuruldu. En büyük sermayemiz mühendislik bilgimiz, fark yaratacak fizibilite ve projelendirme hizmetimizdi; varmak istediğimiz ilk hedef ise katma değeri yüksek yerli üretim yapabilmek ve sanayici olarak ülke ekonomisine katkı sağlamaktı. 2009 yılından bugüne kadar 12 yılda, kriz ve pandemi dönemi dahil her yıl büyüme gerçekleştirdik. İş gücü olarak 3 kişi ile başlayan faaliyetlerimiz bugün, 6 idari, 9 teknik, 35 formen ve mavi yaka ile 50 kişilik esas kadro, dönemsel olarak 75 kişiyi bulan kadroya ulaştı. Kahramanmaraş Türkoğlu organize sanayide yer alan yerleşik fabrikamız toplam 12.000 m² arsa üzerinde konumlanmıştır ve mülkiyeti firmamıza aittir. 900 m² idari-sosyal-ar-ge ünitesi yerleşkesi, 3600 m² kapalı üretim alanı, diğer kısımları açık sahada imalat ve arge faaliyetlerini yürütmektedir. 2016 yılından bugüne 30 farklı ülkeye, katma değeri yüksek ihracat yapmaktayız.

Firmamız kalite yönetimi sistemlerinin uygulanması ve teknik kadrosu ile geliştirdiği iş modellerini faaliyet gösterdiğimiz sektörlerde hem tasarımcı, üretici hem de tescilli markamız ile bugün firmamıza ait patentli, CE, WPS ve WPQR sertifikasyonları tamamlanmış ürün ve hizmetlerimiz ile tescilli olan marka değerimize her geçen gün katma değer yaratmaktayız.

         2009 yılında faaliyete geçen firmamızda anahtar teslim konseptimiz ile bugüne kadar 53 endüstri tesisinin (genellikle termik santral, tekstil, gıda, kâğıt, çimento sanayileri vb.) Türkiye’nin 5 bölgesinde farklı illerde mekanik kurulumları gerçekleştirdik.

         2010 yılında enerji verimliliğini artırma, firmaların âtıl duruma gelen enerjilerini geri dönüşümünü atık ısı geri kazanım projeleri ile hayata geçirerek sürdürülebilirlik ile ilgili sorumluluk alarak teknolojiler geliştirmeye başladık ve devam etmekteyiz.

         2011 yılında enerji dönüşümleri konusunda elde etmiş olduğumuz bilgi birikimimizi, mühendis kadromuzu artırarak, bölgemizde ihtiyaç olan yerinde kombine enerji üretimi projelerini bölgemizde ilk kez projelendiren ve uygulayan firma olduk. Bu projelerde yurt dışından ithal edilecek birçok güçlendirici yapının imalatlarını üstlenerek milli olarak üretilmesini sağladık.

         Yerinde kombine enerji üretimi ile termik ve elektrik 200 Mega Watt kurulum gücünde tesis kurularak, ülke ekonomisine enerji tasarrufu ve katma değer yaratık.

         2012 yılında “Hukuksal İşlemler ve Fikri Sinai Haklar” ile ilgili uluslararası danışmanlık hizmeti almaya başladık.

         2013 yılında üretime geçiş yapmak için fizibilite ve yatırım araştırma çalışmalarını tamamladık.

         2014 yılında sıcak su ve akabinde buhar kazanları CE sertifikasyonlarını tamamladık ve üretimlerine başladık.

         2016 yılında ise ihracat faaliyetlerini gerçekleştirmeye başladık ve bulunduğumuz yıl itibariyle Kanada, Avrupa Birliği ülkeleri, Balkan ülkeleri ve Birleşik Arap Emirlik ülkelerinin yer aldığı 30 ülkeye ihracat yapma kapasitesine ulaşmış bulunmaktayız.

         2017 yılında ilk yatırım ve teşvik belgemiz Ekonomi Bakanlığı tarafından onaylandı ve Türkoğlu Organize Sanayi bölgesinde yatırım inşaat çalışmaları başlattık. 2018 Ocak itibari ile tesisimizi faaliyete geçirdik.

         2019 yılında endüstriyel skoç tip buhar kazanı sertifikası 15 ton/h 8 bar yönetmeliğine uygun olarak buhar kazanları CE sertifikasyonlarını tamamladık ve üretimlerine başladık.

         2020 yılında 2. yatırım ve teşvik belgemiz Ekonomi Bakanlığı tarafından onaylandı, yatırımı %70 oranında tamamladık, 2022 yılı sonunda %100 e tamamlamış olacağız.

         2020 yılında ithal edilen, Türkiye’ de henüz üretimi bulunmayan, kâğıt fabrikaları için özel yapım tankları ürettik ve satışını gerçekleştirdik.

         2020 yılında geri dönüşüm biyo-kütle santralleri için üretimler ve montajlar yapmaya başladık ve devam etmekteyiz.

         2021 yılında ithal edilen özel pompa çalışma dizaynı ve özel tasarım susturucu sistemlerini tasarlayarak yurt içinde üretmeye başladık ve satışlarını gerçekleştirdik.

Önümüzdeki dönem stratejik planımızda ise yeni pazarlar kapsamında ihracatımızın artırılması ve yurtdışında şube açma hedefimiz ile birlikte,  Birleşmiş Milletlerin belirlediği “Sürdürülebilir Kalkınma Amaçlarını destekleyen bir yol haritası belirledik. Bu plan kapsamında;

    2021 yılı itibari ile beyaz yaka takım arkadaşlarımızın %40’ını kadınlar oluşturmaktadır ve kısa vadede bu oranı %50 ye çıkarmayı hedeflemekteyiz.

         Nitelikli eğitime katkı sağlamak için, çalışan yetkinliğini artırmaya yönelik uluslararası yetkinlik sertifikalarının ve eğitim desteklerinin devamlılığını sağlaması,

         Temiz su ve arındırma amaçları ile ilgili ürün iyileştirmelerimiz ile ilgili pazar hedefimizin gerçekleştirilmesi,

         Erişilebilir ve temiz enerji amacıyla, 2022 yılında 429,3 kWp GES yatırımının gerçekleştirilmesi, firmamızın karbon ayak izini azaltması, enerji kaynaklarımızı daha verimli yönetilmesi,

         En büyük önceliklerimizden biri olarak sürdürülebilir endüstrilerin desteklenmesi, bilimsel araştırma ve yeniliğe yatırım yapılmasını benimsemekteyiz. Bu bilinç ile firmamız 2 yeni Ar-ge projesini 2023 yılının haziran ayına kadar tamamlanması,

         2022 yılında artan patentli ürünlerimizin verdiği heyecan ve güvenle; teknik takım arkadaşlarımızın inovatif yönlerini ortaya çıkarmak, bölgede nitelikli iş gücüne katkı sağlamak için tasarım merkezi kurulmasıdır.


Enerji Sektörleri

Kömür
Biyokütle
Doğalgaz
Piroliz
Hidroelektrik

Kağıt Sanayi Endüstrisi

Teknolojik imalatlar
Proses hatları dizaynı ve uygulaması
Proses Tankları
Proses Eşanjörleri
Basınçlı Kap İmalatları
Anahtar Teslim Tesis Kurulumu

Tekstil Endüstrisi

Kazan Daireleri Su Hazırlama Sistemleri
Hidrofor Sistemleri
Isı Geri Kazanım Sistemleri
Atık Su Geri Kazanım Sistemleri
Anahtar Teslim Tesis KurulumuÇelik İmalatları

Paslanmaz Proses Tankları

Proses Eşanjörleri Tasarım ve İmalatı

Sadece Üye Firmalarımız Yararlanabilir.

Firmaya iletmek istediğiniz taleplerinizi bu formu doldurarak iletebilirsiniz.