EKİN SMART CITY TEKNOLOJİ A.Ş.

Güvenli Şehir Teknolojileri’nin lideri Ekin, kurulduğu 1998 yılından bugüne alanında öncü ürünleriyle Güvenli Şehir “Safe City” Teknolojilerine yön göstermektedir. İstanbul merkez olmak üzere; Stuttgart, Abu Dabi, Ankara, Bakü, Dubai, New York’ta bulunan ofisleri ile şehirlerde daha huzurlu ve güvenli hayatlar için çalışmaktadır.

2004 NATO Zirvesi ve 2006 yılında Almanya FIFA Dünya Kupası’nın güvenlik teknolojilerini başarıyla geliştirerek başlayan Ekin, günümüze kadar 500’den fazla Şehir Güvenlik Komuta Kontrol merkezi kurarak, uluslararası alanda kendini ispatlamış ve alanında dünyanın öncelikli tercih edilen şirketi olmuştur.

Öncü ürünleri Ekin Patrol ve Ekin Bike Patrol ile German Design Special Mention ödülü, CES Innovation Honoree ödülü ve üst üste iki sene “Stevie Awards Best New Product” bronz ödülü gibi dünyanın en prestijli yarışmalarında ödüller kazanan Ekin, 2014’te New York’ta belirlenen Dünya Teknoloji Ödüllerinde (WTN) de Google Glass, LinkedIn gibi dünya devlerinin yanında yer alan 5 finalistten biridir.

Yüz tanıma, plaka tanıma, hız tespiti, park ihlal tespiti, akıllı kavşak kontrolü, sistem kontrol yazılımları ve tüm bunların birbiriyle entegre çalışmasını sağlayan Güvenli Şehir İşletim Sistemi “Red Eagle – Safe City Operating System” ile 2015’te Türkiye’nin yazılım ihracatının 4’te birini tek başına gerçekleştirmiştir.

Güvenli şehir teknolojilerinde mobil devriye dönemini başlatan Ekin, dünyada ilk ve tek olan Ekin Patrol ile şehirde devriye gezen her aracın sürekli yüz tanıma, hız tanıma, plaka tanıma yapabilen akıllı devriyelere dönüşmesini sağlamaktadır. Uluslararası birçok platformda ödül alan Ekin Patrol ürünlerinin yazılım, donanım ve tasarımları -Ekin’in tüm sistem ve ürünleri gibi- %100 Türk mühendislerinin eseridir.

Stevie Awards’ta iki yıl üst üste “Most Innovative Company” bronz ödülü alan Ekin, Ankara Cyberpark ve İstanbul merkez ofisteki Ar-Ge ekiplerinin özverili çalışmaları ile modern şehirlerin daha güvenli, daha akıllı ve daha verimli olmasını hedeflemektedir.

Taşınabilir Plaka Tanıma ve Hız Tespit Sistemi

Modüler Akıllı Şehir Mobilyası

Mobil Devriye Sistemi

Devriye Bisikleti

Hız ve İhlal Tespiti

Plaka Tanıma

Sadece Üye Firmalarımız Yararlanabilir.

Firmaya iletmek istediğiniz taleplerinizi bu formu doldurarak iletebilirsiniz.