ÇİMTAŞ ÇELİK İMALAT MONTAJ VE TESİSAT A.Ş.

Çimtaş Grup; enerji, petrol, gaz, petrokimya ve inşaat sektörlerinin önde gelen müşterilerine, yıllık 200.000 tonun üzerinde üretim kapasitesiyle mühendislik, satın alma, otomatik ve robot kaynaklı üretim, modülarizasyon ve montaj hizmetlerine dayalı bütünleşik çözümler sunmaktadır.

1973 yılında tamamı ENKA’ya bağlı olarak yapısal çelik imalat ve montaj işleri için kurulan Çimtaş, Türkiye’de 4 ve Çin’de 1 olmak üzere 5 grup şirketinden   oluşmaktadır.

Ana faaliyet alanı basınçlı kaplar, çelik yapılar, çelik rüzgar kuleleri, silindirik ve küresel tanklar, proses ekipmanları, atık ısı kazanları ve güç –  proses  –  türbin  borulama  sistemlerinin  tasarım,  mühendislik, sıcak büküm ve hassas işleme hizmetleri dahil olmak üzere üretimi, gemi inşası ve enerji ve proses modüllerinin imalat ve fabrika montajı olan Çimtaş, üretimini ISO, ASME, API ve CE kalite standartlarına göre yapmakta ve ürünlerini tüm dünyaya sevk   etmektedir.

Grubun gemi inşa faaliyetleri Gölcük’te bulunan tersanesi üzerinden yürütülmektedir. Çimtaş Grup bünyesinde 260’ı mühendis olmak üzere toplam 2.800 kişi çalışmaktadır.

Çelik Yapılar

Basınçlı Ekipmanlar

Çelik Rüzgar Kuleleri

Montaj

Modülarizasyon

Açık Deniz Yapıları

Sadece Üye Firmalarımız Yararlanabilir.

Firmaya iletmek istediğiniz taleplerinizi bu formu doldurarak iletebilirsiniz.