CENGİZ TEKNİK KOMPOZİT SAN.VE TİC. A.Ş.

Cengiz Teknik Kompozit, 2014 yılında Arda Grup bünyesi altında kurulmuş olup, Ar-Ge çalışmaları ile Dünya’da kullanım alanı gittikçe yaygınlaşan kompozit ürünlerin Türkiye’de en son teknoloji ile üretilmesini ve kullanım alanlarının yaygınlaşması üzerine ağırlıklı çalışma politikasını benimsemiştir. 2015 senesi içerisinde 5 tane uluslararası alanda patent başvurusu ve 7 tane faydalı model başvurusu gerçekleştirmiş olup, bu alanda iddialı çalışmalarını devam ettirmekte. Türkiye’de yerli uçak parçalarının üretilmesi için birçok faaliyet göstermekte. Satışını gerçekleştirdiği şehircilik kompozit ürünlerinin yanında asıl ilgi odağı, otomotiv, havacılık ve savunma sanayisidir. Üretiminde en son modern ekipmanlarla sahip olup, 2000m2 açık alan, 2000m2 kapalı alan olmak üzere toplamda 4000m2 üretim alanına sahiptir.


Havacılığa, otomotiv ve savunma alanlarında ürün geliştirme vizyonuna ve teknolojiye odaklı şirket yapısı ile bu alanda ki parçaların milli olarak tasarlanıp üretilmesi amacıyla yoğun bir Ar-Ge çalışması sürecine girmiştir. Öz sermaye ile finanse edilen Ar-Ge faaliyetleri sonucu farklı tipte ve alanlarda ürünleri Milli ve Özgün bir şekilde geliştirerek ülkemizin hizmetine sunmaktadır.


Cengiz Teknik Kompozit, kompozit ürünlerinin ve üretim teknolojilerinin hızlı gelişimine paralel olarak Ar-Ge ve İmalat süreçlerinin iç içe geçtiği, hiyerarşik bir organizasyon yapısı yerine bilgi, motivasyon ve sonuç odaklı bir yapı ile faaliyetlerini sürdürmektedir. Esnek organizasyon yapısı, dinamizm ve motivasyonu yüksek ekip ruhu ile çağımızın konseptine uygun olarak ürünler geliştirmekteyiz.

SP4

Redüksüyonlar

TEE

Vana Grubu

Polietilen Fittings

Manşonlar

Kep

Flanşlar

Contalar

Dirsekler

Borular

Aydınlatma Ürünleri

Altyapı Ürünleri

Servis Kutuları

Şehir Mobilyaları

CTP Pano

Askeri Hücum Yeleği

Taktik Giysiler

Tektik Eldiven

Taktik Dizlik ve Dirseklik

Gömlek- Pantolon

Taktik Çantalar

Sadece Üye Firmalarımız Yararlanabilir.

Firmaya iletmek istediğiniz taleplerinizi bu formu doldurarak iletebilirsiniz.