CENGİZ TEKNİK KOMPOZİT SAN.VE TİC. A.Ş.

Cengiz Teknik Kompozit, 2014 yılında Arda Grup bünyesi altında kurulmuş olup, Ar-Ge çalışmaları ile Dünya’da kullanım alanı gittikçe yaygınlaşan kompozit ürünlerin Türkiye’de en son teknoloji ile üretilmesini ve kullanım alanlarının yaygınlaşması üzerine ağırlıklı çalışma politikasını benimsemiştir. 2015 senesi içerisinde 5 tane uluslararası alanda patent başvurusu ve 7 tane faydalı model başvurusu gerçekleştirmiş olup, bu alanda iddialı çalışmalarını devam ettirmekte. Türkiye’de yerli uçak parçalarının üretilmesi için birçok faaliyet göstermekte. Satışını gerçekleştirdiği şehircilik kompozit ürünlerinin yanında asıl ilgi odağı, otomotiv, havacılık ve savunma sanayisidir. Üretiminde en son modern ekipmanlarla sahip olup, 2000m2 açık alan, 2000m2 kapalı alan olmak üzere toplamda 4000m2 üretim alanına sahiptir.

Havacılığa, otomotiv ve savunma alanlarında ürün geliştirme vizyonuna ve teknolojiye odaklı şirket yapısı ile bu alanda ki parçaların milli olarak tasarlanıp üretilmesi amacıyla yoğun bir Ar-Ge çalışması sürecine girmiştir. Öz sermaye ile finanse edilen Ar-Ge faaliyetleri sonucu farklı tipte ve alanlarda ürünleri Milli ve Özgün bir şekilde geliştirerek ülkemizin hizmetine sunmaktadır.

Cengiz Teknik Kompozit, kompozit ürünlerinin ve üretim teknolojilerinin hızlı gelişimine paralel olarak Ar-Ge ve İmalat süreçlerinin iç içe geçtiği, hiyerarşik bir organizasyon yapısı yerine bilgi, motivasyon ve sonuç odaklı bir yapı ile faaliyetlerini sürdürmektedir. Esnek organizasyon yapısı, dinamizm ve motivasyonu yüksek ekip ruhu ile çağımızın konseptine uygun olarak ürünler geliştirmekteyiz.

Aydınlatma Ürünleri

Aydınlatma Ürünleri

Altyapı Ürünleri

Altyapı Ürünleri

Servis Kutuları

Servis Kutuları

Şehir Mobilyaları

Şehir Mobilyaları

Ctp Pano

Ctp Pano

Savunma, Uçak Ve Otomotiv Sanayi

Savunma, Uçak Ve Otomotiv Sanayi

Sadece Üye Firmalarımız Yararlanabilir.

Firmaya iletmek istediğiniz taleplerinizi bu formu doldurarak iletebilirsiniz.