Can Tekstil Entegre Tesisleri ve Tarım Ürünleri San. ve Tic. A.Ş.

Can Tekstil Entegre Tesisleri San. Tic. A.Ş. 1985’den bu yana İplik, Dokuma, Boya&Apre, Arıtma ve Ko-Jenerasyon bölümlerinin kurulması ile bugün entegre bir kumaş üreticisi konumuna ulaşmıştır.


CAN TEKSTİL;  • Bay ve Bayan Dış Giyimlik Kumaş (Polyester, Polyamid, Viskon, Polyester/Viskon, Tencel, Lycra/Polyester/Viskon, Melanj, Mekanik strech, Tencel/Keten, Viskon/Keten, Polyester/Viskon/Keten, Tencel/Polyester, Polyamid/Viskon karışımlı ve yüksek turlu polyesterli)

  • Ev Tekstili Ürünleri (Döşemelik ve Perdelik Kumaş)

  • Outdoor Kumaş (Akrilik, Polyester ve Polipropilen) üreticisidir.


Can Ar-Ge Merkezi faaliyetleri kapsamında yeni ürün geliştirme, makine ve ekipman geliştirme, proses ve teknoloji geliştirme projeleri, enerji verimliliği ve çevre projeleri yürütmektedir.  • Can Tekstil mobiltech ve medtech alanında faaliyetlerini sürdürmektedir. Bu bağlamda; soğutucu özellik gösteren otomotiv koltuk uygulamaları üzerine çalışmalar yürütülmektedir. Soğutucu özellik gösteren teknik kumaşlarda, fonksiyonel elyaflar, kumaş konstrüksiyonları, kumaş desenleri ve kaplama uygulamaları üzerine çalışılmaktadır. Böylelikle sağlanan mikroklima özellik ile kumaş ve insan vücudu arasında yapılan bu düzenleme sonucu termal konfor alanı oluşturulması amaçlanmıştır.

  • Tekstilde farklı bir alan olarak iletken yapılar alanında çalışmalarımız bulunmaktadır. Yüksek performanslı tekstil ürünlerini geliştirmek amacıyla fonksiyonel ipliklerden, birçok ürün grubu üzerinde çalışmalarımız devam etmektedir. Akıllı tekstil ürünü olarak geliştirilen gümüş kaplı ipliklerden dokunmuş tekstil yapısının testler sayesinde termal özellik sağladığı ve soğuk iklimlere dayanıklılığı kanıtlanmıştır.

  • Sürdürülebilir lif elde etmek amacıyla Can Ar-Ge merkezi olarak birçok çalışmamız bulunmaktadır. Seralarımızda yetiştirdiğimiz bitkilerin gövde ve meyvelerinden sürdürülebilir lif eldesi, iplik çalışmaları ve yüksek performanslı kumaş üretimi gerçekleştirilmektedir. Ayrıca doğal liflerdeki güç tutuşurluk, su iticilik, ısı ve ses yalıtımı gibi özelliklerinden faydalanabilmek adına çeşitli yollar ile lif eldesi çalışmaları devam etmektedir.

  • Yıkanabilir doğa dostu lyocell yüz maskesi, TSE K 599’a uygun olarak üretilmiş ve MEDE C-59 ile Teeby markaları olarak ticari ürüne dönüşmüştür. Yine bu alanda, sağlık çalışanları için de multifonksiyonel konfor özellikli koruyucu önlükler geliştirilmiştir. 


Can Tekstil kurulduğundan bu yana yaptığı yatırımlar ile sektörün öncü ve itici güçlerinden biri olmaya devam etmektedir. Ayrıntılı bilgi için web sayfamızı ziyaret edebilirsiniz (www.cantekstil.com.tr).

Bay ve Bayan Dış Giyimlik Kumaş

Ev Tekstili Ürünleri

Dış Mekan Kumaş

Sadece Üye Firmalarımız Yararlanabilir.

Firmaya iletmek istediğiniz taleplerinizi bu formu doldurarak iletebilirsiniz.