C TECH BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ SAN. VE TİC. A.Ş.

CTech kurulduğu 2005 yılından bu yana Haberleşme ve Uydu Teknolojileri, Siber Güvenlik, Modelleme ve Simülasyon alanlarında çalışmalarını sürdürmektedir. CTech, sunduğu yenilikçi ürünlerle bilgi ve iletişim teknolojilerine yön verme ve dünya çapında öncü bir teknoloji sağlayıcısı olma vizyonu ile ileri teknoloji uygulamaları içeren projelerde kurumsal düzeyde sistem entegrasyonu için etkin çözüm sağlamaktadır. Bilgi ve iletişim teknolojilerindeki bilgi birikimi ve deneyimli insan kaynağı ile savunma ve telekomünikasyon teknolojilerini ileri düzeye taşıyarak, ulusal ve uluslararası pazarlar için yenilikçi ürün ve çözümler geliştirme misyonunu layığı ile yerine getiren CTech; gömülü sistemler ve PC tabanlı yazılım geliştirme konularında tasarım, geliştirme, üretim kabiliyetlerine sahiptir. İstanbul ve Ankara ofislerinde yenilikçi ve global perspektife sahip 90’nin üzerinde mühendis ve uzmanın görev aldığı kadrosu ile alanında deneyimli bir mühendislik kuruluşu haline gelmiştir.

CTech, uydu ve haberleşme sistemleri geliştirmeye yönelik yürüttüğü çalışmalar kapsamında askeri ve sivil uydu haberleşme sistemlerinin tasarımını ve üretimini gerçekleştirmektedir. Aynı zamanda muhtelif kullanıcılara ticari uydu haberleşme çözümleri ve uydu kapasite hizmetlerini vermekte olan CTech, ülkemizin bugüne kadar ki en büyük Ar-Ge programı ve vizyon projesi olan TÜRKSAT-6A yerli haberleşme uydusu geliştirme konsorsiyumunda yer almaktadır. TÜRKSAT-6A uydusunun yer istasyonu ile haberleşmesini sağlayacak Telemetri, Telekomut ve Mesafe Tespit (TCR) Modülünün tasarım ve üretimi CTech sorumluluğu altındadır.

CTech; insanlı ve insansız hava platformları için özgün, geniş bantta ve yüksek veri hızlarında görüntü ile veri aktarmaya imkân sağlayan gerek görüş ufkunda (LOS) gerekse görüş ufku ötesinde (B-LOS) ile uydu haberleşme terminal ürün ve çözümleriyle bu alanda ülkemizin dışarıya bağımlılığını azaltma yolunda çalışmalarını sürdürmektedir. Siber Güvenlik konularında uzman bir kadroya sahip CTech, bu alanda CUSTOS markasıyla yazılım, KRYPTOS markasıyla donanım tabanlı ürünlere sahiptir. CTech’ in diğer bir kabiliyeti de görüntü işleme ve yayınlama üzerinedir. MODEO, adında rafa koyduğu patentli görüntü aktarma cihaz ailesi, donanımı ve yazılımı CTech tarafından geliştirilmiş, mobil bir video toplama ve iletim sistemidir. Yayıncılık ve mobil veri iletişim ürün yelpazesinde olan Modeo birçok coğrafyada, 50’den fazla TV istasyonu ve güvenlik kurumlarında kullanılmaktadır.

CTech; geniş ürün yelpazesi içinde bulunan TÜRKSAT-6A, TÜMSİS, ANKA-S TKY ve SAMMOS projeleri ile birlikte birçok ileri teknoloji uygulamaları içeren projelere imzasını atarak güvenilir bir milli kuruluş haline gelmeyi başarmıştır.

Dalga Kılavuzu Ekipmanları

Antenler

Uydu Telekomut Alıcı

Uydu Telemetri Verici

Mobil Uydu Haberleşme Terminali

Güvenli (EPM) Uydu Haberleşme Sistemleri

Ufuk Hattı Haberleşmesi

IoT

GSM Canlı Yayın Cihazı

Simülasyon Yazılımları

Siber Güvenlik Çözümleri

Sadece Üye Firmalarımız Yararlanabilir.

Firmaya iletmek istediğiniz taleplerinizi bu formu doldurarak iletebilirsiniz.