BURAK ALÜMİNYUM SAN. VE TİC. A.Ş.

Türkiye’nin önde gelen alüminyum profil üreticilerinden olan Burak Alüminyum 1984 yılında kurulmuştur. İlk olarak levha üretimi yapan Burak Alüminyum 1991 yılında ilk ekstrüzyon presi kurarak alüminyum profil imalatına başlamıştır.  Değişik sektörlerde kullanılmak üzere alüminyum profil dizaynı ve üretimi yapmakta olan Burak Alüminyum alüminyum profil üretiminin yanı sıra eloksal vet oz boya yüay işlemlerini ve CNC destekli mekanik işlem parkurunda delme, kesme, kertme, uygulamalarını milimetrik hassasiyetle gerçekleştirir.
Dünyada her geçen gün, alüminyumun farklı kullanım alanları ortaya çıkmaktadır. Burak Alüminyum, otomotiv, ısıtma, soğutma, savunma Sanayi, mimari sistemler v.b. sektörlerde  teknik ekibi sayesinde bu alanları takip eder, müşterilerinin ihtiyaçları dahilinde alternatifler ve çözümler üretir, maliyetlerini düşürmelerine yardımcı olur, işçiliği düşürecek imkânlar yaratır. Burak Alüminyum 2012 yılında Türkiye’nin en eski alüminyum profil üretici firması olan AKSAN ALÜMİNYUM firmasını satın alarak bünyesine katmış ve ürün ve müşteri portföyünü genişletmiştir.
Burak Alüminyumun referansları arasında birçok kamu binası, havalimanı, alışveriş merkezi, plaza, hastaneler, üniversiteler gibi mimari uygulamaların yanında Mercedes-Benz, MAN, TEMSA, OTOKAR, UĞUR

Mimari Sistemler

Standart Alüminyum Profiller

Konvansiyonel Alüminyum Profiller

Alüminyum Kompozit Panel

Fermosa Sistemi

Sadece Üye Firmalarımız Yararlanabilir.

Firmaya iletmek istediğiniz taleplerinizi bu formu doldurarak iletebilirsiniz.