BİTES SAVUNMA, HAVACILIK VE UZAY TEKNOLOJİLERİ A.Ş.

2005 yılında Ankara’da kurulan BİTES Savunma ve Havacılık ve Uzay Teknolojileri, faaliyetlerini Ankara’daki ODTÜ Teknokent Bilişim İnovasyon Merkezi’nde sürdürmekte olup, Şubat 2019 tarihi itibariyle ASELSAN ile yapmış olduğu ortaklık ile ASELSAN iştirakleri arasına katılmıştır.

Günümüz ileri teknolojilerinin Savunma, Havacılık ve Uzay teknolojileri uygulamalarına yönelik yürüttüğü Ar-Ge faaliyetleri ile mevcut yazılım tecrübelerini birleştirerek oluşturduğu yenilikçi çözümleri son kullanıcıların hizmetine sunmaktadır. Özellikle “Artırılmış Gerçeklik”’in muharebe sahasında durumsal farkındalık uygulamalarında ürün geliştirmeye odaklanmıştır.

BİTES, milli imkanlarla geliştirilen başarılı Artırılmış Gerçeklik çözümleri ile NATO Dönüşüm Karargahı’nın düzenlediği Eğitim Teknolojileri Konferansı’na davet edilmiş ve konferansta gerçekleştirmiş olduğu teknoloji çözümleri sunumu sonrasında çeşitli NATO üye ülkelerinden gelen katılımcıların oyları ile “En İyi Eğitim Çözümü” ödülüne layık görülmüştür.

BİTES ayrıca, 2014 ve 2017 yılında, ABD’nin önde gelen Simülasyon ve Eğitim Endüstrisi yayınlarından Military Training Technology dergisi tarafından, dünyanın en önemli 100 Simülasyon Firması arasında gösterilmiş ve 2014, 2015, 2016 ve 2017 yıllarında Deloitte Fast 50 En Hızlı Büyüyen Teknoloji Şirketleri arasına girmiş, 2014, 2015 ve 2016 yıllarında Bilişim 500 listesi, 2016 yılında da TİM Hizmet İhracatçıları kategorisinde ilk 500 içinde yer alarak başarılarını tescillendirmiştir.

Sanal Gerçeklik ve Görüntü İşleme

Büyük Veri ve Yapay Zeka

Komuta Kontrol ve Bilgi Sistemleri

Aviyonik Sistem Yazılımları

Simülasyon ve Eğitim Teknolojileri

Gömülü Yazılım Teknolojileri

Sadece Üye Firmalarımız Yararlanabilir.

Firmaya iletmek istediğiniz taleplerinizi bu formu doldurarak iletebilirsiniz.