BİRTUĞ AYAKKABI TEKS. SAN. VE TİC. LTD.ŞTİ.

Şirketimiz çalışma hayatına 1970 yılında başlayan Ender Yazıcıoğlu tarafından Mart 1994 yılında kurulmuş aile şirketidir. Önce ayakkabı yan sanayinde 1986 yılında ortak olarak malzeme satışı ile başlayan serüven daha sonra makine satışı ile genişlemiş, fakat ekonomik kriz ile başlayan daralma ve şartlar 1993 yılı sonunda ortaklık yapısının bozulmasına yol açmış ve Mart 1994’te ailenin küçük ferdinin ismi verilerek “Birtuğ Dış Ticaret Ltd. Şti” faaliyete geçmiştir.
Hızla gelişen ve genişleyen iş ortamı İtalya menşeili mümessillikleri yanında Avrupa ülkesi altı diğer firma ile on bire çıkartılmıştır. Mümessillik anlaşması dışındaki firmalardan ürün ithalatı ve satışı yapılmaması kararı bugün hala korunmaktadır.
İlkeli, güvenilir iş ahlakını önemseyen firmamız sektörün bu anlamda    nadide firmalarından biridir. Yine Türkiye mümessili olduğumuz, iş emniyet alanında dünyanın en etkin ve en büyük üreticilerinden olan Hollandalı Isco Technic Bv. Şirketi ile 2003 yılında ortaklık kurularak Türkiye’de üretim yapma kararı alınmış Isco Çelik ve Ayakkabı Mamulleri San. Tic. Ltd. Şti. Ve Birtuğ Ayakkabı Tekstil Mam. San. Tic. Ltd. Şirketleri kurulmuştur. 2007 yılına kadar Büyükçekmece’de devam eden üretim, ortakların ABD American Stelltoe Ltd. Şirketini satın alması ile tuzla deri ve endüstri serbest bölgesine kaydırılmıştır. Ancak büyük yatırımlardan dolayı Hollanda’daki firmanın zora girmesi ve kapanma durumuna gelmesi ile ortaklık gözden geçirilmiş, hisseler satılarak üretimden çıkılmıştır.
Dünya’da meydana gelen değişim ve trendlerden yola çıkarak organik tarım ve hayvancılık sektörü cazip görülmüş ve projelendirilip yatırım yapmak üzere yeni şirketimiz Birtuğ Doğal Yaşam Ltd. Şti. kurulmuştur. Yatırım ve üretim yapmanın zorluğu yanında, geleceğimiz ve ülke ekonomisinin önemi için yeniliklerimiz ve ar-ge çalışmalarımız devam etmektedir.


Tarafımıza ait olan faydalı model üretimine devam edilmekte olup, patenti alınmış olan kondaktiv ürün yanında, antistatik, yanmaz gibi özellikli dokunmamış ve dokunmuş diğer teknik  tekstil üretimi projesi ve yatırım çalışmaları tamamlanmış 2020 yılı itibarı ile üretime geçirilecektir.

Plastikler (Platics)

Ön Monte Yapıştırıcısı

Arka Monte Yapıştırıcısı

Granül

Fiber

Model Kartonu

İş güvenlik ayakkabı taban ve burun koruyucu aksamları

Sadece Üye Firmalarımız Yararlanabilir.

Firmaya iletmek istediğiniz taleplerinizi bu formu doldurarak iletebilirsiniz.