BERDAN CİVATA SAN. A.Ş.

Berdan Cıvata San. A.Ş, 1980 yılında Tarsus’ta 150 m²’lik, 5 çalışanlı bir torna atölyesi olarak kuruldu. 2000 yılında Tarsus-Mersin OSB’ye ikisi mühendis 25 çalışanla 1500 m²’lik fabrika binasına taşındı. Bugün, 33 bin m² alanda 11 bin m²’si kapalı tesislerde, 32’si mühendis 260’a yakın yetişkin personeliyle dünya normlarında sıcak-soğuk dövme metotlarıyla ısıl işlem tesisleri, elektrogalvaniz, çinko Lamel kaplama ve sıcak daldırma galvaniz tesisleriyle Türkiye’de tam entegre olan bir tesisinde cıvata-somun saplama ve benzeri bağlantı elemanları üretimi yapmaktadır.
Bugün cıvata somun sektöründe Türkiye’nin en zengin test cihazları ile donatılmış ve ISO EN 17025’e göre Akredite Belgesine sahip tek laboratuvar Berdan Cıvata’dadır. Bu laboratuvarda 500 tonla Avrupa’nın en güçlü çekme testi cihazı yanında, ayrıca Avrupa’nın en güçlü 2 tork testi cihazından birisi yer almaktadır. (M72 çapa kadar cıvatalara torklama testi yapabilmektedir.) -150 ⁰C gibi çok düşük sıcaklıklarda çentik darbe testi cihazı, Manyetik NDT ve Ultrasonik çatlak testi cihazları, sertlik, mikro sertlik, mobil sertlik, spektral analiz, makro analiz, mobil analiz cihazları, tuz püskürtme test cihazı, Hidrojen Kırılganlığı test cihazı, yüzey pürüzsüzlüğü testi cihazı ve benzeri cihazları.
Zengin test laboratuvarı, 45 yıllık bilgi birikimine sahip olan Güçlü Teknik Kadrosu, zengin kalite ve sistem belgeleri, patent ve sertifikaları sayesinde Avrupa’nın Alstom, Siemens, Vestas, Nordex, Gamesa, Amerika’nın GE, Çin’in Goldwind gibi Rüzgar Devlerini Tarsus’a kadar getirme ve Türkiye’de tek tedarikçileri olma başarısını gösteren, onların 10.9-12.9 kalite kule birleştirme cıvatalarını, kuleyi taşıyan Ankeraj Cıvatalarını, kanatları rotora bağlayan saplama ve kanat somunlarını Hidrojen Kırılganlığı Riski Sıfır olarak üreten Berdan Cıvata Avrupa’nın en uzun ikincisi olan İzmit Körfez Geçiş Köprüsü’nün çelik ayaklarını taşıyan 10 m. boyda 780 kg ağırlıkta Ankeraj Cıvatalarını üretmiş, Anamur-Kıbrıs Barış Suyu Boru Hattındaki bütün cıvataları üretmiş ve onları 200 yıl paslanmayacak şekilde özel bir kaplama ile korumaya almıştır.

Paslanmaz Çelik (Stainless Steel)

Talaşlı İmalat (Machining)

Yüksek Alaşımlı Çelik (High Alloy Steel)

Test ve Değerlendirme Tesisleri (T&E Facilities (Test and Evaluation Facilities))

Yapısal Malzemeler - Şekillendirme (Structural Materials - Forming)

Yapısal Malzemeler - Talaş Kaldırma (Structural Materials - Materials Removal)

Yapısal Malzemelerin İşlenmesi - Yüzey Koruma Teknolojileri (Structural Materials Processing - Surface Protection Technologies)

Yapısal Malzemelerin Tahribatsız Muayenesi ve Ömürlerinin Uzatılması (Non-Destructive Evaluation & Life Extension of Structural Materials)

Yapısal Metamalzemeler (Structural Metamaterials)

Civatalar

Saplamalar

Somunlar

Ankrajlar, Bubonlar, Gergi Çubukları, Rodlar

Rondela

Sadece Üye Firmalarımız Yararlanabilir.

Firmaya iletmek istediğiniz taleplerinizi bu formu doldurarak iletebilirsiniz.