BELKA KAUÇUK Ürünleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Belka Kauçuk Ürünleri Sanayi ve Ticaret AŞ, 2004 yılında teknik kauçuk parça üretiminde rekabetçi olabilmek için ürüne ve sürece odaklanma stratejisiyle kuruldu.


Belka Kauçuk, günümüzde 3000 metrekarelik alan üzerinde enjeksiyon, kompresyon ve transfer kalıplama tekniklerini kullanarak; sızdırmazlık elemanları, fren sistem parçaları, kauçuk kalıplanmış hortum, titreşim sönümleyiciler ve metal-kauçuk, plastik-kauçuk esaslı teknik parçalar üretmektedir.  


Üretimde NR, EPDM, Silikon (VMQ), CR, SBR, NBR, ACM, FKM, HNBR, AEM gibi sentetik ve tabii kauçuktan oluşan ham madde karışımları kullanılmaktadır.  Hamur karışım reçetelerini kendi AR-GE faaliyetleri ile geliştirmektedir. 


Sahip olduğu modern üretim alt yapısını yalın üretim teknikleriyle birleştirerek kaliteli ürün çizgisini sürekli geliştiren Belka Kauçuk, gerçekleştirdiği anlaşmalarla müşterilerine yönelik yeni üretim süreçlerini gündemine almaktadır.


Ana faaliyet alanı olan otomotivin (OEM ve Tier1) yanı sıra raylı sistemler, savunma ve havacılık, endüstri ve deniz taşımacılığı sektörlerinde de faaliyet göstermektedir.

Silikon Bazlı Malzemeler (Silicon-based Materials)

Kauçuk Sızdırmazlık Elemanları

Titreşim Sönümleyici Takozlar

Motor Bağlantı Takozları

O-Ringler

Kauçuk ve Kauçuk-metal ürünler

Keçeler

Körükler

Anti-Vibrasyon Parçalar

Radyatör Contaları

Kalıplanmış Hortumlar

Rulman Contaları

Sadece Üye Firmalarımız Yararlanabilir.

Firmaya iletmek istediğiniz taleplerinizi bu formu doldurarak iletebilirsiniz.