AVRUPAX MÜHENDİSLİK VE DİZAYN TEK. SAĞ. GID. İNŞ. SAN. TİC. LTD. ŞTİ.

AVRUPAX Mühendislik firmamız; kamusal, kurumsal, askeri ve sivil platforma kullanıma hazır tam donanımlı mobil ve modüler lojistik yapı çözümleri üretmek adına, 2015 yılında Yüzüncü Yıl Üniversitesi TEKNOKENT çatısı altında kurularak inovaktif projeler üretmeye başlamıştır.

Kısa sürede ilklere imza atmayı başaran firmamız, mikro alanları makro kullanım kabiliyetine dönüştürebilen fonksiyonel tasarım ayrıcalığı ve imalata esas mühendislik çözümleri ile birlikte üretim işlemini gerçekleştirmektedir.
Kullanıma hazır lojistik yapı ihtiyaçlarını küresel gelişme ve koşullara uygun bir şekilde karşılayan, pratik, ergonomik, ekolojik, fonksiyonel, teknolojik, ve güvenlik standartları yüksek çözümler sunan marka olmayı ve Türkiye’yi dünyada en iyi şekilde temsil etmeyi hedef edindik. Bu hedefle geride bıraktığımız 3 yılda Van ilinde imalat ekibi ve atölyesi oluşturduk, diğer taraftan tasarım ve mühendislik ekibi oluşturduk ardından Türkiye’nin ilk 8 branşlı mobil hastanesi yaptık, bunun yanı sıra ilk mobil veteriner hastanesi yaptık, ardından kurumsal alt yapımızı oluşturmak, eksiklerimizi gidermek ve dünyaya açılmak adına İstanbul’da merkez ofis kurduk. Diğer taraftan tanım, satış ve pazarlama senaryomuzu oluşturup girişimlere başladık ve şu an bu süreçteyiz.

Türkiye’de bizim yapmak istediğimiz alanda önemli bir boşluk var. Yapmak istediğimiz alan, klasik prefabrik çözümler veya farklı şekilde dizayn edilmiş klasik konteynerler değil. Bunun ötesinde ve ilerisinde, yaşama dayalı ihtiyaç ve faaliyetleri mikro yapılarda karşılayabilir / sürdürebilir hale getirmek ve buna dayalı tasarım ve mühendislik çözümleri geliştirerek kullanıma hazır lojistik modeller imal etmektir.

Bu anlamda Türkiye’de Proje ve üretim eğilimi yok denecek kadar az olmakla beraber tüketim farkındalığı gelişmemiş düzeydedir. Zira, nitelikli teknik personel anlamında da gerek üniversitelerde gerekse teknik liselerde buna dönük eğitim eğilimi yok. Yani mikro yapı anlamında ve lojistik yapı anlamında gerçekten nitelikli insan yetiştiremediğimizi geride bıraktığımız 3 yılda rahatlıkla gördük. Bu sebeple biz bir taraftan bu boşluğu gidermeye katkı sunacak farkındalık oluşturmaya, diğer taraftan nitelikli insan yetiştirmeye ve sürekli inovatif modeller üreterek ihtiyaçları gidermeye ve tüketim algısı oluşturmaya çaba gösteriyoruz.

Mobil Lojistik Yapı Çözümleri

Modüler Lojistik Yapı Çözümleri

Sadece Üye Firmalarımız Yararlanabilir.

Firmaya iletmek istediğiniz taleplerinizi bu formu doldurarak iletebilirsiniz.