ATA SİLAH SAN. A.Ş.

ATA Silah olarak, Türkiye’nin lider ateşli Silah üreticisi ve ihracatçısı konumundayız. Dünyanın farklı noktalarında 70’i aşkın ülkeye ihracat gerçekleştirmekteyiz.
Yıllardır Türkiye ateşli silahlar sektörüne yol gösteren bir firma olduk, Türkiye’nin ilk çiftesini (1967), ilk süperpoze tüfeğini (1973), ilk yarı otomatik tüfeğini (1992) ve ilk yivli bolt action av tüfeğini (2015) üreterek sektörün önünü açtık. Ayrıca 2008 yılından beri ünlü Amerikan tüfek markası Weatherby’nin SA-08, Orion ve Element modellerinin üretimini üstlenmiş bulunmaktayız (Element modeli 2016 NRA Golden Bullseye Award Winner).
Yivli tüfek üretim izni aldıktan sonra savunma sanayi alanında faaliyet göstermeye başlayan firmamız, milli piyade tüfeği MPT 76 modelinin ana parçalarının üretimini gerçekleştirdi ve hemen akabinde keskin nişancı tüfeği ve piyade tüfeği üretimi için düğmeye bastık. Bomba atar ve tabanca projeleri de aynı sırada hız kazandı. 2018 yılına geldiğimizde artık firmamız yurtiçi ve yurtdışında birçok farklı savunma sanayi fuarında boy göstermeye başladı. Yurtiçinde Kara Kuvvetlerine pompalı tüfek ve Deniz Kuvvetlerine yarı otomatik tüfek üreten Ata Silah ayrıca Gürcistan, Bahreyn, Kazakistan, Mısır gibi ülkelerin de silahlı kuvvetlerine teslimatlar gerçekleştirmiştir.

Tüfek

Mavzer

Sadece Üye Firmalarımız Yararlanabilir.

Firmaya iletmek istediğiniz taleplerinizi bu formu doldurarak iletebilirsiniz.